• Aktualności

          • WYNIKI KONKURSU Z J.ANGIELSKIEGO DLA KLAS 1-3 "ŚWIĄTECZNA KARTKA"
            • WYNIKI KONKURSU Z J.ANGIELSKIEGO DLA KLAS 1-3 "ŚWIĄTECZNA KARTKA"

            • I miejsce

              Natalia Latusek klasa 1a

              Natalia Sikorska klasa 3b

              Jagoda Czysz klasa 1b

              II miejsce

              Magdalena Plichta klasa 3b

              Barbara Kulawiak klasa 1c

              Hanna Radoszewska klasa 1a

              III miejsce

              Marcin Stalmach klasa 3a

              Olga Widłok klasa 3b

              Karol Grzegorzek klasa 3a

              Grzegorz Zuber klasa 1a

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną rozdane w styczniu po powrocie do szkoły.

          • Niespodzianka dla przedszkolaków
            • Niespodzianka dla przedszkolaków

            • Na Mikołajki klasa III a przygotowała niespodziankę dla przedszkolaków.

              Uczniowie nagrali filmik, na którym czytają świąteczną bajkę, zadają zagadki oraz śpiewają piosenki.

              Dla naszych maluszków z przedszkola klasa przygotowała także upominek - but Świętego Mikołaja ze słodkim lizakiem. 

          • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny
            • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

            •   Dnia 16 oraz 17 listopada dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami i wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

               W ostatnim czasie pojawiły się wyniki, które każdy uczestnik może zobaczyć po zalogowaniu na platformę Dzwonek.pl w zakładce Konkursy.

              Najwyższe wyniki w kategorii Junior uzyskali: Bartosz Mamok, Tymoteusz Kapłon, Mariusz Grabowski, Wojciech Woźnica.

              W kategorii Beniamin najwięcej punktów otrzymał Jan Jastrzemski.

              Gratulujemy!

          •                                 Wielki sukces
            • Wielki sukces

            • Uczennica naszej szkoły Marta Kurzak zdobyła II miejsce w Konkurencji Juniorki Młodsze do 60 kg na Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w KUMITE.

              Tym samym zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski.

              Gratulujemy Marcie i cieszymy się Jej sukcesem.

          • Pomoc psychologiczna dla dzieci
            • Pomoc psychologiczna dla dzieci

            • Od jesieni nie działa już poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Pszczynie przy ul. Paderewskiego 3, która była prowadzona od kwietnia przez Fundację Błękitny Krzyż. Ze świadczeń specjalistów współpracujących z Fundacją (na NFZ) można skorzystać natomiast w poradniach Czechowicach-Dziedzicach i Żywcu..

              Wszelkie informacje na temat nowej poradni znajdują się w module Uczniowie i Rodzice w zakładce Pomoc psychologiczna.

          • Dzień Postaci z Bajek
            • Dzień Postaci z Bajek

            •   5 listopada klasa 3a zorganizowała klasowy Dzień Postaci z Bajek.

                Uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów bajek, a także przynieśli przedmioty, które się im z nimi kojarzą. Dzieci opowiedziały o tych postaciach, przygotowały gry i zabawy oraz słodki poczęstunek dla całej klasy.

          • VI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej
            • VI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej

            •   W dniu 9.11.2021r. uczniowie naszej szkoły Wiktoria Piwoń i Szymon Lazarek wzięli udział w VI Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Historycznej w Domu Kultury nr 1 w Tychach.

              Poniżej fragmenty ich występów.

          • „ Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981  - Pamiętamy!”
            • „ Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”

            •    W ramach projektu „ Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981  - Pamiętamy!”  został przygotowany szkolny kącik patriotyczno – historyczny 40 lat po stanie wojennym oraz 2 listopada 2021 r. został zorganizowany dla uczniów pokaz filmu  Nie zabierajcie mamy w trakcie lekcji dotyczącej stanu wojennego w klasach siódmych.

          •  Można odejść na zawsze,by stale być blisko...
            • Można odejść na zawsze,by stale być blisko...

            • 29 października uczniowie klasy III a odwiedzili cmentarz,aby zapalić znicze oraz pomodlić się nad grobami zmarłych nauczycieli. Dzieci poprzez swoją obecność, chwilę zadumy i skupienia chciały uczcić tych, którzy już odeszli, a wiele im zawdzięczamy.

                                                                       Szkolny Klub Wolontariusza

          • AKCJA CHARYTATYWNA
            • AKCJA CHARYTATYWNA

            •   Nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej na rzecz Filipka chorego na SMA. W szkole będą zbierane groszówki oraz nakrętki.

                Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę. Warto pomagać tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje. W linku plakaty akcji.

              Z góry dziękujemy

              Szkolny Klub Wolontariusza

              Zbiórka grosików

              Zbiórka nakrętek

          •                    WYCIECZKA DO WARSZAWY
            • WYCIECZKA DO WARSZAWY

            •          W dniach 29 września – 1 października uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Kobiórze uczestniczyli w wycieczce do stolicy kraju - Warszawy.

                        Pierwszego dnia pobytu w stolicy odwiedziliśmy Wilanów- pałac Jana III Sobieskiego oraz Ogrody Królewskie. Podczas zwiedzania wnętrz pałacu pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała nam o obrazach i freskach znajdujących się w jego wnętrzu. Przytoczyła również wiele ciekawostek z życia władcy i jego ukochanej – Marysieńki. Pełni emocji opuściliśmy piękny Wilanów, by udać się na Stadion Narodowy PGE. Tam poczuliśmy się troszeczkę jak kibice, zasiadając na tarasie widokowym. Ostatnim punktem zwiedzania był ciekawy ogród umieszczony na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

                        Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Widzieliśmy Pałac na Wyspie, pomnik wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Wielką Oficynę i Amfiteatr. Następnie przeszliśmy Traktem Królewskim na plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczestniczyliśmy w zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W czwartkowe popołudnie niecierpliwie czekaliśmy na wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczestniczyliśmy w lekcji poświęconej zaangażowaniu ludności cywilnej w czasie Powstania Warszawskiego. Podczas zwiedzania muzeum  obejrzeliśmy wiele pamiątek z tamtych strasznych dla historii Polski dni, wysłuchaliśmy zapisów oryginalnych rozmów i przekazów radiowych. Każdy z nas mógł odnaleźć bohatera powstania, do którego jest najbardziej podobny. Cześć i szacunek bohaterom historii, a także politykom i twórcom kultury oddaliśmy następnie podczas spaceru po Cmentarzu Powązkowskim. Zobaczyliśmy, gdzie spoczywają m.in.: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Aleksander Kamiński, Władysław Komar, bohaterowie „Kamieni na szaniec” (Alek, Zośka i Rudy); Olga Jackowska, Jacek Kuroń, Ryszard Kapuściński i wielu, wielu innych.

                        Ostatni dzień pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Naukowym Kopernik.  Mogliśmy tam samodzielnie wykonać wiele eksperymentów i doświadczeń potwierdzających teorie, o których uczymy się podczas lekcji biologii, fizyki i chemii. Następnie ruszyliśmy wzdłuż Wisły na Stare Miasto. Trafiliśmy na Plac Zamkowy, pod Kolumnę Zygmunta. Zwiedziliśmy wnętrze Zamku Królewskiego, w którym z wielu dzieł sztuki przemawiała do nas ciekawa i trudna historia naszego kraju.

                        Każdego dnia naszego pobytu w Warszawie, poruszając się jej ulicami i alejami, dostrzegliśmy, jak zmieniała się na przestrzeni lat architektura tego pięknego miasta. Od odrestaurowanych po wojnie Zamku, pałaców, kamienic, przez Pałac Kultury i Nauki aż do współczesnych szklanych domów- drapaczy chmur, których ostatnie piętra trudno dostrzec na jesiennym niebie.

                        I tak oto nasz pobyt w stolicy dobiegł końca. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń do domów, by w sercu i pamięci nosić miejsca i ludzi, z którymi spędziliśmy ten wspaniały czas.

               Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

                       

              Paulina Krysta klasa 8c

          • Mobilne planetarium
            • Mobilne planetarium

            • W dniach 5 i 6 października do naszej szkoły przyjechało Mobilne Planetarium. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję poobserwować niebo w nadmuchiwanej kopule. Dzieci wyruszyły w gwiezdną podróż,aby zapoznać się z planetami, słynnymi astronomami oraz różnymi zjawiskami,które możemy zobaczyć na niebie.To była fantastyczna lekcja! Uczniowie byli zachwyceni!

              Kilka zdjęć w Albumie Fotograficznym.

          • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
            • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            • „Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia” Lucy Maud Montgomery

              Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobiórze wiedzą, jak użyteczna i ważna jest znajomość tabliczki mnożenia. Dlatego też kolejny raz włączyli się w obchody jej Międzynarodowego Dnia. W tym roku przypadał on 1 października. To była już 11. edycja tego święta, które zjednoczyło w obliczeniach i zabawach 5 643 szkoły z całego świata. Nasi uczniowie znów stanęli na wysokości zadania, przygotowując piękne plakaty prezentujące tabliczkę mnożenia przez wskazaną wielkość. Dominowały motywy jesienne, ale nie zabrakło również fantastyki i bajkowych postaci. Zadaniem każdej klasy było też ułożenie wierszyka zachęcającego do nauki tabliczki mnożenia. Tradycją naszej szkoły jest konkurs o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zostaje nim ta osoba, która we wskazanym czasie (1,5 min dla starszych klas i 2 min dla młodszych) udzieli maksimum bezbłędnych odpowiedzi.

              Oto nasi Mistrzowie:

              klasa 4a: Hanna Szweda,

              klasa 4c: Piotr Szarowicz,

              klasa 5a: Joanna Bierska,

              klasa 6a: Franciszek Kapłon,

              klasa 7a: Mikołaj Zagórski,

              klasa 7b: Wiktoria Matera,

              klasa 7c: Michał Spora,

              klasa 8a: Bartosz Jaromin,

              klasa 8b: Bartosz Mamok,

              klasa 8c: Jakub Duraj.

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia prac uczniów w Albumie Fotograficznym.

               

          • Dzielimy się sercem
            • Dzielimy się sercem

            • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i opiekunowie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej akcji charytatywnej, tym razem organizowanej pod hasłem: „Święty Mikołaj na Kresach”. Od 17 września do 21 października br. zbieramy słodycze, artykuły szkolne i książki. Dary zostaną przekazane Polakom z terenów Litwy (Wileńszczyzny), Ukrainy (Lwowa i okolic) oraz Białorusi. Z góry dziękujemy za okazane serce.

          • Sportowe sukcesy kobiórskiej młodzieży
            • Sportowe sukcesy kobiórskiej młodzieży

            •   5 października 2021 przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Rywalizowały ze sobą drużyny z Cieszyna, Czarkowa, Goczałkowic, Górek Wielkich, Istebnej, Kobióra, Łąki, Pawłowic, Piasku, Pszczyny, Studzionki i Suszca. Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Gaj, Karolina Janosz, Julia Kłakus, Patrycja Walus Anastazja i Wiktoria Zagórskie zdobyła drugie miejsce na szczeblu powiatowym. Nasze sportsmenki zostały pokonane tylko przez rywalki z Suszca. Chłopcy również stanęli na podium – trzecie miejsce, tuż za przedstawicielami Pszczyny i Pawłowic, wywalczyli: Ksawery Chęś, Bartosz Dutka, Rafał Gaj, Jan Jastrzemski , Karol Mrzyk i Kordian Zawadzki.

              Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

          • „Uwaga! Internet!” - lekcja w kinie
            • „Uwaga! Internet!” - lekcja w kinie

            •    6 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji na temat: „Jak bezpiecznie poruszać się po sieci” zorganizowanej w Multikinie w Tychach pod patronatem MEiN przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Spotkanie poprowadziła aktorka Natalia Berardinelli, znana m.in. z takich produkcji serialowych jak „Czas honoru” czy „Klan”. W czasie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić; odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w internecie jest prawdziwa; przekonali się, jakie szkody potrafi wyrządzić hejt. W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli film pt. „Rocca zmienia świat” – optymistycznie nastrajającą opowieść o dziewczynce, która pokazuje, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, jeśli czegoś się naprawdę pragnie. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za finansowe wsparcie, bez którego udział w tej lekcji nie byłby możliwy.

          • STRATEGIE DLA MŁODYCH
            • STRATEGIE DLA MŁODYCH

            •   W odpowiedzi na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Katowicach 23 września br. kilkunastoosobowa grupa chętnych przedstawicieli klas ósmych Szkoły Podstawowej w Kobiórze wzięła udział w konsultacjach rządowej Strategii dla młodych. Organizatorem wydarzenia był Pełnomocnik Rządku ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem. Miało ono formę wideokonferencji. Uczestnicy zgłosili kilkaset pomysłów i rozwiązań mających posłużyć do stworzenia rządowego planu działań kluczowych dla młodych Polaków. Podejmowali kwestie dotyczące zajęć edukacyjnych, rozwiązań administracyjnych i organizacyjnych w szkołach oraz np. ekologii.

                Dziękujemy naszym uczniom za aktywne zaangażowanie w to przedsięwzięcie oraz wzorowe reprezentowanie naszej szkoły.