• Aktualności

            • Nowe książki w naszej bibliotece!

            • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki zakupiono 374 książki o wartości 9 tysięcy złotych. Wśród nowości znalazły się popularne serie m. in. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Akademia Jednorożców, Podręcznik dla Superbohaterów, Dziennik Cwaniaczka, Apollo i boskie próby, Olimpijscy herosi, Wydarzyło się naprawdę, komiksy oraz książki popularno-naukowe i historyczne z serii: Nieprzeciętni, A To Historia i Ale historia…. Powyższe książki w większości zostały wybrane przez uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

          • Koncert świąteczno-noworoczny
            • Koncert świąteczno-noworoczny

            • 11 stycznia mocno poczuliśmy znowu klimat betlejemskiej nocy. Wszystko za sprawą dzieci, które w kobiórskim kościele wystąpiły w jasełkach połączonych z koncertem kolęd i pastorałek. Głównym motywem przedstawienia była droga ludzi różnych ras do Betlejem. Wędrowali m.in. Eskimosi, Afrykanie, Indianie, Europejczycy, którzy kolejno napotykali na swojej drodze anioła -„Brata Ludzi”, powtarzającego wskazówkę: „Droga do Betlejem prowadzi koło mnie. Ci, którzy mają dobrą wolę i serce, na pewno odnajdą Dzieciątko”. Przedstawienie przeplatane było pięknymi scenami tanecznymi, a efekty świetlne w połączeniu z muzyką tworzyły niesamowitą scenerię. Usłyszeliśmy też popisy fletowe (wzruszające było wystąpienie najmłodszych dzieci, które dzielnie zagrały kolędę „Lulajże, Jezuniu”) oraz skrzypcowe (m.in. „Mędrcy świata, monarchowie”). Nieodzownym elementem kobiórskich jasełek zawsze musi być jakiś śląski akcent – i tym razem „Kobiórsko Czelodka” nie zawiodła - wysłuchaliśmy więc kolędy „Gdy śliczna Panna” w wersji „Piykno Paniynka”, z miłym dla ucha refrenem: „Lili, lili, laj, mój mały syneczku, uśnij drapko już na tym zogoweczku”. Bynajmniej nie było okazji szybko zasnąć, bo już po chwili mali śpiewacy utworem „Kolędują dzieci wesoło (…)” porwali publiczność do wspólnego śpiewu refrenu „Chwała na wysokości!”. Zwieńczeniem jasełek była „Kolęda misyjna”, a cały koncert zakończył się wykonaniem piosenki „Mały Marianek” i myślą: Kochane i zdolne te nasze „gizdy”! Gromkie brawa i prośba o bis są dowodem, że występ – efekt ciężkiej pracy - został doceniony przez publiczność. Gratulujemy młodym artystom i nauczycielom, którzy ich przygotowali!

              Koncertowi tradycyjnie towarzyszył kiermasz ciast upieczonych przez nieustannie wspierających działalność szkoły Rodziców, którym z całego serca dziękujemy za wszelkie dobro. Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Korzystając z okazji, składamy także Państwu noworoczne życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, sił, wielu miłych niespodzianek każdego dnia, a jak najmniej zmartwień i trosk.

          • Pasowanie na czytelnika
            • Pasowanie na czytelnika

            • Uczniowie klas pierwszych są już oficjalnie czytelnikami szkolnej biblioteki.

              8 grudnia 2023 roku odbyła się  uroczystość Pasowania na czytelnika, podczas której dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i dowiedziały się,  w jaki sposób korzystać z wypożyczonych książek. Panie z biblioteki zaprezentowały im nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zachęciły dzieci do codziennego czytania i zbierania naklejek na specjalnie przygotowanych planszach. Każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę i książkę „Wnuczka antykwariusza” ufundowaną przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. 

          • „Nieprzeciętni Polacy” - Tydzień Głośnego Czytania
            • „Nieprzeciętni Polacy” - Tydzień Głośnego Czytania

            • Od 27 listopada do 1 grudnia 2023 r. w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Głośnego Czytania pod hasłem „Nieprzeciętni Polacy”. Do szkolnej biblioteki zaproszeni zostali wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami.

              Panie bibliotekarki zapoznały gości z nowościami książkowymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W sposób szczególny zachęcały do sięgania po pozycje związane z historią Polski, ujęte w takich seriach wydawniczych jak: „A To Historia” czy „Ale historia…”. Zwróciły też uwagę na dostępne w bibliotece książki goszczącego niedawno w szkole pisarza i podróżnika Marcina Kozioła, czy znanego propagatora nauki -Tomasza Rożka.

              Głównym punktem zajęć bibliotecznych było głośne czytanie książek z serii „Nieprzeciętni”. Książki te w lekki, przystępny i często zabawny sposób przedstawiają sylwetki znanych na całym świecie Polaków.