• Kobiórsko Czelodka znów na podium!

• W miniony piątek zespół Kobiórsko Czelodka zajął I miejsce w XXXII Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym przez MDK 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. W konkursowych zmaganiach wziął udział również zespół Skrzypcowy Zakątek, który zdobył wyróżnienie pierwszego stopnia. Wszystkim członkom zespołów dziękujemy za piękne występy i zaangażowanie. Zachęcamy do wysłuchania utworów prezentowanych podczas konkursu.

• Dwie drużyny na podium w powiecie

• Uczniowie naszej szkoły (Amelia Byrska, Olga Widłok, Fabian Jastrzemski, Milan Oślislok oraz Jan Jastrzemski, Krzysztof Kozik i Bartosz Maślanka) zdobyli III miejsce w XLV Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się 16 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Zawodnicy musieli najpierw rozwiązać test wiedzy z prawa ruchu drogowego, a następnie prezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po torze przeszkód. Oceniane były również wiedza i umiejętności uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież rywalizowała w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 4-6 oraz 7-8. Zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Gratulujemy zawodnikom oraz pani Elżbiecie Lis i panu Michałowi Zawiszy, którzy ich przygotowali.

• II miejsce w konkursie plastycznym 20 lat Polski w Unii Europejskiej

• II miejsce w konkursie plastycznym 20 lat Polski w Unii EuropejskiejMiło nam poinformować, że nasza siódmoklasistka - Natalia Kruszewska - zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym 20 lat Polski w Unii Europejskiej zorganizowanym przez Wojewodę Śląskiego oraz Śląską Kurator Oświaty. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu plakatu przedstawiającego własną interpretację 20. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie klas siódmych wykonywali swoje prace na lekcjach plastyki pod czujnym okiem pani Ewy Chrzęszczyk. Wśród prac, które warto byłoby wyróżnić znalazły się jeszcze plakaty Anny Rozmus-Stefaniak oraz Joanny Bierskiej, ale na konkurs można było wysłać, niestety, tylko jeden plakat. Gratulujemy talentu!