• Kobiórsko Czelodka znów triumfuje! I miejsce i Grand Prix nasze

• W środę 15 maja 2024 r. przedstawiciele zespołu Kobiórsko Czelodka wzięli udział w uroczystym podsumowaniu XXXII Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Tychach. Wyniki festiwalu były wszystkim znane: wiedzieliśmy, że jedziemy odebrać nagrodę przyznaną za pierwsze miejsce. Organizatorzy, zapraszając na podsumowanie, powiadomili wszystkich uczestników, że tego dnia zostanie wręczone również Grand Prix, ale nikt nie znał laureatów tego najwyższego wyróżnienia. Zdobyliśmy pierwsze miejsce, więc nawet przez myśl nam nie przeszło, że możemy otrzymać kolejną nagrodę. Cóż to więc były za emocje, kiedy prowadzący przeczytał, że Grand Prix w kategorii wokalnej (spośród wszystkich kategorii wiekowych) otrzymuje… Kobiórsko Czelodka. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy naszego zespołu! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, a w szczególności prowadzącej zespół - pani Renacie Kordys.

• Uczennica naszej szkoły uczestniczką Wielkiej Gali

• W piątek 10 maja w Katowicach odbyła się Gala wręczenia nagród oraz wyróżnień dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa śląskiego, którzy wzięli udział w konkursie ,, 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.  Konkurs zorganizowany został pod patronatem Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, natomiast młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych zaproponowano kategorię fotografia lub film. Natalia Kruszewska uczennica klasy siódmej zdobyła II miejsce w tym konkursie. Praca Natalii powstała pod okiem nauczyciela plastyki pani Ewy Chrzęszczyk. Gala wręczania nagród miała miejsce w pięknym Westybulu Gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Każdemu uczestnikowi gratulacje złożył Wojewoda oraz Kurator Oświaty. Były również cenne nagrody. Uroczystości towarzyszył występ ucznia szkoły muzycznej w Tychach, który zagrał popisowo na trzech rodzajach saksofonów: sopranowym, altowym i tenorowym. Następnie wszystkich zaproszono na poczęstunek do znamienitej Sali Marmurowej. Warto dodać, że jest ona miejscem, w którym kręcone są sceny do filmów. Widzimy ją między innymi w filmie ,, Obywatel Jones” czy ,, Strefa ciszy”.Na zakończenie wydarzenia w towarzystwie pani przewodnik była okazja poznać historię Gmachu Sejmu Śląskiego. Z pewnością na uwagę zasługuje Sala Sejmu Śląskiego, która jest miejscem, gdzie od 15 lipca 1920 roku do 6 maja 1945 roku ( w rzeczywistości do wybuchu II wojny światowej ) obradował organ ustawodawczy autonomicznego województwa śląskiego. Jego sala sejmowa była wzorcem dla sali Sejmu RP.

• III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej

• 23 i 27 kwietnia dzięki życzliwości władz samorządowych w naszej gminie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej Chłopców Młodszych i Starszych. Do zawodów w obydwu kategoriach przystąpiło po 7 szkół.

Starsi uczniowie kobiórskiej szkoły: Ksawery Chęś, Bartosz Dutka, Krzysztof Kozik, Jakub Krzyżowski, Paweł Kuszka, Bartosz Maślanka i Kordian Zawadzki pokonali drużyny z Goczałkowic-Zdroju, Pielgrzymowic, Mizerowa  oraz Wisły Małej i stanęli na III miejscu podium, tuż za drużyną z Piasku (II miejsce) i Woli  (I miejsce).

Cztery dni wcześniej rywalizowali ze sobą młodsi trampkarze ze szkół z: Goczałkowic-Zdroju, Góry, Kobióra, Mizerowa, Pawłowic, Piasku, Radostowic i Wisły Wielkiej. Kobiór reprezentowali: Tymoteusz Białoń, Dawid Bojdoł, Szymon Grolik, Miłosz Hutyra, Szymon Lazarek, Miłosz Lesiak, Filip Malchar, Milan Oślislok oraz Miguel Pater-Rodriguez, którzy po zażartej walce zajęli 5. miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i walkę fair play.

Składamy także podziękowania organowi prowadzącemu szkołę za sponsoring tej cyklicznej imprezy.

• Dzień Ziemi

• W poniedziałek 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Obchody te zapoczątkowały w naszej szkole akcję pt. "Tydzień dla Ziemi", którą zainicjował Samorząd Uczniowski. Rozmawialiśmy o przyrodzie, ekologii, zagrożeniach. Uczniowie podczas zajęć lekcyjnych przygotowywali klasowe projekty ekologiczne wykonane z surowców wtórnych. Powstały ciekawe i kolorowe plakaty, makiety z ruchomymi elementami, roboty, części garderoby, a nawet całe stroje. Szkolne jury dokonało przeglądu tych prac i wyłoniło zwycięzców.

Miejsce I - klasy: Vb i VIIb

Miejsce II - klasy: VIc i VIIa

Miejsce III - klasy: Va i VIa

Serdecznie gratulujemy zwycięskim zespołom!Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w akcji!

• Szkoła Podstawowa w Kobiórze jest SMART

• W dniach 8- 19 kwietnia Szkoła Podstawowa w Kobiórze brała udział w programie edukacyjnym „Szkoła jest SMART”. Celem tego programu jest wyposażenie nauczycieli w narzędzia i metody pozwalające na włączenie gier typu Smart Games do procesu dydaktycznego. W ramach tego projektu szkoła otrzymała na czas dwóch tygodni zestaw 18 gier logicznych firmy Iuvi Games. Gry te pozwalają rozwijać u uczniów logiczne myślenie oraz rozumienie przestrzenne. Kształtują tak ważne umiejętności jak współpraca, wytrwałość w dążeniu do celu, planowanie strategiczne i podejmowanie wyzwań. Uczą cierpliwości i kreatywności. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podjąć to wyzwanie podczas zajęć lekcyjnych. Indywidualnie i stawiając sobie nawzajem wyzwania wkroczyli w świat rozgrywek. Lekcje dostarczyły wielu wrażeń i emocji związanych z rywalizacją i radości z osiągniętego sukcesu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Joanna Jaromin