• Aktualności

            • Rekrutacja

            • Szanowni Rodzice

                   Rodzice dzieci  zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły, którzy rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze w roku szkolnym 2024/2025 są proszeni o potwierdzenie realizacji obowiązku szkolnego przez swoje dziecko w naszej szkole (zgłoszenie dziecka do szkoły wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka), w terminie od 04 do 22 marca 2024 r.

                Potwierdzenia dokonać można w sekretariacie Szkoły Podstawowej w godzinach od 8,00 do 15,30 od poniedziałku do piątku lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:  sekretariat.sp33@wp.pl  lub szkola_kobior@wp.pl

                   Rodzice dzieci spoza obwodu szkoły proszeni są o złożenie wnioskuo przyjęcie dziecka do szkoły w terminie od 04 do 22 marca 2024 r.

               Druki do pobrania w szkole lub na stronie internetowej szkoły:  spkobior.edupage.org

                                                                    Beata Witańska – Dyrektor Szkoły

               

              wniosek-o-przyjecie-dziecka-do-klasy-pierwszej-.pdf

              zgloszenie_dziecka_do_szkoly(3).pdf

              Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Kobior(1).pdf

          • Koncert umuzykalniający
            • Koncert umuzykalniający

            • W poniedziałek 18 marca 2024 r. po raz kolejny zagościł w naszej szkole zespół muzyczny Avocado. Panowie zabrali słuchaczy w magiczną podróż przedstawiającą historię powstania muzyki rozrywkowej. Można było usłyszeć m. in. wzruszającą balladę, pieśń religijną, utwory reprezentujące bluesa, jazz, rock and rolla. Zaprezentowano także ciekawe improwizacje bajkowe, które młodzież rozpoznała bez trudu. Uczniowie w symbolicznym kotle zmieszali wszystkie prezentowane wcześniej style i w konsekwencji powstał gotowy, znany wszystkim, zapewniający mnóstwo przyjemności, produkt - muzyka rozrywkowa. Już Arystoteles pisał, że : "Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na poprawę humoru i zastrzyk energii w pochmurny marcowy poranek? Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

          • Konkurs recytatorski
            • Konkurs recytatorski


            • 6 marca uczniowie w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy.
              W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I - III. Uczniowie prezentowali przed jury własną interpretację recytatorską wybranych wierszy. Konkurs przebiegał w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Dla dzieci było to wyjątkowe przeżycie, pełne emocji. Mali artyści pokazali swój profesjonalizm i wrażliwość artystyczną. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem oraz pamiątkowym dyplomem.
              Wyniki konkursu:

              Klasy I
              I miejsce: Milana Ryś Ic
              II miejsce: Zosia Różycka Ia
              III miejsce: Zuzia Świerkot Ic
              wyróżnienie: Amelia Domżoł Ib

              Klasy II
              I miejsce: Zuzia Feliksik IIb
              II miejsce: Julia Radczuk IIa
              III miejsce: Jan Ganczarek IIb

              Klasy III
              I miejsce: Natalia Latusek IIIa
              II miejsce: Antoni Malcharek 3b
              III miejsce: Liwia Kłakus IIIc
              wyróżnienie: Jerzy Matras IIIc i Hania Gagajewska IIIa

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

            • Konkurs z języka niemieckiego

            • 29 lutego 2023 r. mieliśmy przyjemność zorganizować kolejną stację konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach – edycja VIII – miasto Regensburg”, którego koordynatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Katowicach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć szkół z naszego województwa, tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piasku, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Czarkowa, Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi z Tychów, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Władysława Jagiełły oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im Macierzy Szkolnej z Bielska-Białej.

              Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie odbyli niezwykłą podróż po zakątkach pierwszej stolicy Bawarii – Ratyzbonie. Konkurs składał się z czterech krótkich prezentacji. Po każdej części uczniowie wykonywali quizy, a następnie wypełniali test końcowy. Najwyższy wynik uzyskała grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Macierzy Szkolnej z Bielska-Białej. Zwycięska drużyna przechodzi do finału, który odbędzie się 22 maja 2024 r. w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu. Gratulujemy!

              Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, ich nauczycielom oraz naszym wspaniałym uczniom klas siódmych i ósmych, którzy pomogli nam w organizacji oraz przebiegu konkursu!

              Nauczyciele języka niemieckiego

          • Lepiej zapobiegać… - zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Epsilon”
            • Lepiej zapobiegać… - zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Epsilon”

            • 27 lutego szóstoklasiści, a 29 lutego – uczniowie klas piątych - mieli okazję wziąć udział w warsztatach programu profilaktycznego „Epsilon”*. Trzygodzinne spotkanie uczniów każdej z klas z fachowcami w swojej dziedzinie – psychologami i pedagogami - na pewno jeszcze nie jest panaceum na wszystkie problemy, z którymi boryka się młodzież, ale to nieocenione wsparcie dla działań szkoły i starań rodziców, by zabezpieczyć młodych ludzi przed zagrożeniami i podejmowaniem ryzykownych działań. Tematyka warsztatów tym razem skupiała się wokół problemu przemocy rówieśniczej, zwłaszcza w internecie. Celem było poszerzenie świadomości uczniów co do przyczyn i skutków przemocy z użyciem mediów elektronicznych oraz uświadomienie skali krzywdy, jakiej doświadczają ofiary. W trakcie warsztatów opartych m.in. na historii dziewczyny, która doświadczyła cyberprzemocy, uczniowie mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie w podobnej sytuacji. Uczestnicy nie otrzymali jednak gotowych podpowiedzi w formie moralizatorskiej pogadanki, ale najpierw dzielili się swoimi spostrzeżeniami, odnosili się do własnych doświadczeń związanych z tematem, wspólnie szukali najlepszych rozwiązań, ucząc się przy tym konstruktywnych sposobów reagowania. Warsztaty były niewątpliwie także okazją do integracji, spojrzenia na siebie i całą grupę z innej perspektywy, a wychowawcy otrzymali cenne wskazówki, jak wzmacniać zachowania wypracowane w trakcie zajęć, by ugruntowały się w codziennym funkcjonowaniu zespołu klasowego.

              Programem objęci zostali także uczniowie klas czwartych, dla których warsztaty odbędą się w marcu br. Planowane są jeszcze zajęcia dla uczniów klas I-IV na temat profilaktyki przemocy rówieśniczej pn. „NIE agresji w szkole” oraz warsztaty dla najstarszych uczniów celem profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych (program profilaktyczny „NOE”).

              Wszystkie te programy są finansowane z gminnych środków budżetowych i za to nieocenione wsparcie działalności szkoły serdecznie dziękujemy.

              *Program posiada ogólnopolską rekomendację – polecany jest przez: Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            • 21 lutego po raz kolejny świętowaliśmy to, że możemy posługiwać się językiem ojczystym. W tym roku zaprosiliśmy uczniów do wspólnego wykonania „Ilustrowanego słownika wyrazów dawnych i zapomnianych” – każdy uczeń, począwszy od czwarto-, a na ósmoklasiście skończywszy, przygotował jedną kartkę i tak powstał słownik liczący 243 strony, a zawierający hasła bardzo rozmaite: dziwne, śmieszne, intrygujące, eleganckie, … (kto ciekaw, niech zajrzy do biblioteki, gdzie będzie ten słownik dostępny).

              Uczniowie przygotowali też plakaty, na których zamieścili hasło promujące naukę języka ojczystego. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Są to:

              Kacper Rodak I miejsce,

              Alicja Świerkot i Filip Gilioli - ex aequo II miejsce,

              Amelia Cuber i Paulina Fityka - ex aequo III miejsce,

              Bartosz Gandyk – wyróżnienie.

              Tak się złożyło, że ten dzień szóstoklasiści spędzili w teatrze – mieli okazję zobaczyć  sztukę „Mały Książę” w reż. Cezarego Domagały w Teatrze Nowym w Zabrzu (premiera przedstawienia odbyła się 17 lutego br. i została przyjęta owacjami na stojąco, a i wielu naszym uczniom przypadła do gustu).

              To nie koniec dobrych wiadomości: otrzymaliśmy wyniki „Stypendiady Polonistycznej” – ogólnopolskiego konkursu, w którym trzy uczennice kl. 7: Joanna Bierska, Natasza Matera i Weronika Tużnik otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

            • Projekt „Wzorowy i bezpieczny pasażer”

            • 21 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcjach komunikacyjnych organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w ramach projektu „Wzorowy i bezpieczny pasażer”. Podczas tych zajęć dzieci przypomniały sobie, czym jest transport publiczny i jak korzystanie z niego wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Poznały też główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską i poruszania się po drogach. To były bardzo ciekawe zajęcia, teraz czas zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

          • Lekcja przyrody inna niż zwykle
            • Lekcja przyrody inna niż zwykle

            • 19 i 20 lutego ponownie gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Pająka, którego śmiało można by nazwać doktorem Dolittle, bo tak jak ten literacki bohater nade wszystko kocha zwierzęta, których w jego domu nie brakuje. Tym razem z naszym znakomitym gościem przyjechały: białe myszy, szczury, chomicznik dżungarski, popielice afrykańskie urodą przypominające miniaturowe wiewiórki oraz tenrek mniejszy, którego wydłużony ryjek i kolce na ciele upodabniają do jeża. Sporą uciechę sprawił duet Zuzi – samiczki jeża pigmejskiego zachowującej się podobno w domu jak piesek i dzikiego tchórza Maksa (wcale na tchórzliwego nie wyglądał, gdy brykał na parkiecie sali gimnastycznej). Pan Pająk, po sześćdziesięciu pięciu latach praktyki, ma o czym opowiadać i robi to z wielką swadą, więc chyba nie było kogoś, kto by się nudził, a z pewnością świat ssaków stał się nam bliższy. Dziękujemy za kolejną wspaniałą przygodę.

          • Ostatnie chwile na stoku
            • Ostatnie chwile na stoku

            • 15 lutego na stoku Siglany w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim. Wzięło w nich udział dziewięcioro uczniów: Paulina Ćwiękała, Małgorzata Matera, Tymoteusz Białoń, Piotr Jastrzemski, Antoni Klaja, Nikodem Kolarz, Filip Kurzak, Piotr Mikosz i Franciszek Rak. Czworo z nich (Paulina Ćwiękała, Małgorzata Matera, Tymoteusz Białoń i Franciszek Rak) reprezentowało naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego, które odbyły się w tym samym ośrodku narciarskim 21 lutego br. Nasi zawodnicy (czwarto- i piątoklasiści) rywalizowali z uczniami dwunastu szkół i choć nie udało im się stanąć na podium, to, jak podkreślają, była to dla nich dobra zabawa i sprawdzian umiejętności. Dziękujemy panu Rafałowi Bieli za zorganizowanie obydwu wyjazdów.

          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
            • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

            • 13 lutego odbył się konkurs, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje możliwości gry na instrumentach oraz wokalne. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki. Zebrani na widowni uczniowie wysłuchali popisów na skrzypcach, fletach, gitarze klasycznej i ukulele oraz na keyboardzie.

              WYNIKI KONKURSU

              kategoria klas 1-3

              I miejsce Natalia Latusek, kl. 3a – flet poprzeczny

              II miejsce ex aequo Hanna Krukowska, kl. 1a – flet prosty i Alicja Jastrzemska, kl. 1a – skrzypce

               

              kategoria klas 4-5

              I miejsce ex aequo Agata Olak, kl.  4 a – keyboard i Michalina Strączek, kl. 5 b - flet

              II miejsce Natalia Kozyra, kl.  4 a

              III miejsce trio: Agata Danielczyk, Agata Jaromin, Milena Orzeł, kl. 5 a

               

              kategoria klas 6-7

              I miejsce duet skrzypcowy: Faustyna Jastrzemska i Magdalena Paliczka,  kl. 6c

              II miejsce Michał Kłobuch, kl. 7b – flet

              III miejsce ex aequo

              duet fletowy: Natasza Matera i Weronika Tużnik, kl. 7a

              duet gitarowy: Jan Jastrzemski i Jacek Szarowicz, kl. 7 b

              Zwycięzcom gratulujemy!

              Dziękujemy paniom Marzenie Gec i Annie Mazurczyk za zorganizowanie konkursu.

            • Jak karnawał to biesiada

            • Tradycyjnie w okresie karnawału Rada Rodziców Szkoły Podstawowej zorganizowała biesiadę. Zabawa była przednia. Kto był, ten wie. Były śpiewy, tańce, konkursy i oczywiście smaczna kuchnia. Imprezę poprowadził wspaniały pan Krzysztof Zaremba, który swym dowcipem rozbawił wszystkich biesiadników.
              Kierujemy podziękowania do każdego, kto w jakikolwiek sposób wsparł organizację biesiady. Dziękujemy naszym Darczyńcom, którzy bezinteresownie wspomagają naszą placówkę , okazując wielkie serce.
              Kolejny raz potwierdziły się słowa: ,, Razem zdołamy dokonać tego, co zapewne nie udałoby się, gdybyśmy działali w pojedynkę”.
              Właśnie tak, bo dzięki współpracy rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły taka impreza może się udać i dać radość, bo ,, wszystko idzie lepiej, gdy się działa razem”.
              Ze wspomnienie tego, co było, zapraszamy za rok.

               

              Rada Rodziców

              Dyrektor Szkoły

               

               

               

              W dniu 20 lutego 2024 r. odbyła się Biesiada Śląska 

              organizowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze.

              Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

              Kierujemy podziękowania do wszystkich sponsorów oraz doskonałego pana Krzysztofa Zaremby.

               

               

              1. BABIS CELINA                                           FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA KOBIÓR, UL. KOBIÓRSKA 1
              2. „BOHO” STUDIO PAZNOKCI                    TYCHY, UL ŻORSKA 95/8
              3. CIĄGLEWICZ SYLWIA                              SALON FRYZJERSKI KOBIÓR, UL. CENTRALNA 9
              4. CUG DO PIZZY                                          FOLEK I PALASZ S.C. KOBIÓR, UL. LEŚNIKÓW
              5. CZYSZ EMILIA FOTOGRAFIA                   KOBIÓR                       
              6. DOM PRZYJĘĆ „POD ZEGAREM”            URSZULA I ROMAN MYSZOR KOBIÓR, UL. CENTRALNA
              7. DRINK BAR „U ADAMA”                             KOBIÓR, UL. ŁUKOWA 23
              8. F.H.U. MARTON PIOTR SZOPA                 GOSTYŃ, UL. RYBNICKA 265
              9. JANOSZ „JUBILER”                                   TYCHY, UL. O. BOCHEŃSKIEGO 4 ; AL. NIEPODLEGŁOŚCI 43
              10. KANIA MAGDALENA I ADAM                    SKLEP „U ADAMA” S.C. KOBIÓR, UL. RODZINNA 6 A
              11. KOTERLA KRZYSZTOF                               MECHANIKA POJAZDOWA KOBIÓR, UL. CENTRALNA 155
              12. KMTECH KRZYSZTOF MIKOAJEC              KOBIOR, UL. LILIOWA 8       
              13. KULISZ ADAM                                           KOBIÓR
              14. LODZIARNIA KOLE BANY                         KOBIOR, UL. LEŚNIKÓW
              15. LAZAREK ARTUR                                       ENERGO-UNIVERSAL GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ
              16. MAGIERA MAGDALENA                             KOBIÓR, UL. ORLA
              17. MEMORY – MAREK ŁUCZYŃSKI                  CHORZÓW
              18. „MARIO”  MARIUSZ KUROPIEJ                 KOBIOR, UL. RUBINOWA 4
              19. MOTOKOZ TOMASZ KOZIK                       KOBIÓR, UL. POŁUDNIOWA 1
              20. PIEKARNIA KLOS AGNIESZKA                  KOBIÓR, UL. RODZINNA 96
              21. PLUTA WOJCIECH                                    „WYROBY SWOJSKIE” KOBIÓR, UL. CENTRALNA 55
              22. PORADA DANUTA                                       STYLISTA FRYZUR
              23. STUDIO FRYZUR NEW LOOK                    TYCHY, UL. BOCHEŃSKIEGO 27
              24. SOBCZUK JANINA I EUGENIUSZ            „SOBTRANS” KOBIÓR                                                                                          SOBCZUK ANNA I ADRIAN
              25. TARGIEL EWA                                            SALON FRYZJERSKI KOBIÓR, UL. ŻOŁĘDZIOWA 27
              26. TRANS-OIL                                                 AGATA I ROBERT SIKORA                                           
              27. TANK PETROL                                            KOBIÓR, UL. LEŚNIKÓW 4                       
              28. ULMAN URSZULA I JERZY                        „RARYTAS” CIASTKARNIA, PIEKARNIA KOBIÓR, UL. RODZINNA       
              29. WIEWIÓRA EWA I RYSZARD                   GOSPODARSTWO OGRODNICZE KOBIÓR                   
              30. ZAWIERUCHA BEATA I MARCIN              ZAKŁAD OGRODNICZY KOBIÓR, UL. KWIATOWA

                                                    

               

               

                   DZIĘKUJEMY  TAKŻE DARCZYŃCOM ANONIMOWYM.

               

               

               

              DYREKCJA, RADA PEDAGOGICZNA, UCZNIOWIE SZKOŁY

            • Nowe książki w naszej bibliotece!

            • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki zakupiono 374 książki o wartości 9 tysięcy złotych. Wśród nowości znalazły się popularne serie m. in. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Akademia Jednorożców, Podręcznik dla Superbohaterów, Dziennik Cwaniaczka, Apollo i boskie próby, Olimpijscy herosi, Wydarzyło się naprawdę, komiksy oraz książki popularno-naukowe i historyczne z serii: Nieprzeciętni, A To Historia i Ale historia…. Powyższe książki w większości zostały wybrane przez uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

          • Koncert świąteczno-noworoczny
            • Koncert świąteczno-noworoczny

            • 11 stycznia mocno poczuliśmy znowu klimat betlejemskiej nocy. Wszystko za sprawą dzieci, które w kobiórskim kościele wystąpiły w jasełkach połączonych z koncertem kolęd i pastorałek. Głównym motywem przedstawienia była droga ludzi różnych ras do Betlejem. Wędrowali m.in. Eskimosi, Afrykanie, Indianie, Europejczycy, którzy kolejno napotykali na swojej drodze anioła -„Brata Ludzi”, powtarzającego wskazówkę: „Droga do Betlejem prowadzi koło mnie. Ci, którzy mają dobrą wolę i serce, na pewno odnajdą Dzieciątko”. Przedstawienie przeplatane było pięknymi scenami tanecznymi, a efekty świetlne w połączeniu z muzyką tworzyły niesamowitą scenerię. Usłyszeliśmy też popisy fletowe (wzruszające było wystąpienie najmłodszych dzieci, które dzielnie zagrały kolędę „Lulajże, Jezuniu”) oraz skrzypcowe (m.in. „Mędrcy świata, monarchowie”). Nieodzownym elementem kobiórskich jasełek zawsze musi być jakiś śląski akcent – i tym razem „Kobiórsko Czelodka” nie zawiodła - wysłuchaliśmy więc kolędy „Gdy śliczna Panna” w wersji „Piykno Paniynka”, z miłym dla ucha refrenem: „Lili, lili, laj, mój mały syneczku, uśnij drapko już na tym zogoweczku”. Bynajmniej nie było okazji szybko zasnąć, bo już po chwili mali śpiewacy utworem „Kolędują dzieci wesoło (…)” porwali publiczność do wspólnego śpiewu refrenu „Chwała na wysokości!”. Zwieńczeniem jasełek była „Kolęda misyjna”, a cały koncert zakończył się wykonaniem piosenki „Mały Marianek” i myślą: Kochane i zdolne te nasze „gizdy”! Gromkie brawa i prośba o bis są dowodem, że występ – efekt ciężkiej pracy - został doceniony przez publiczność. Gratulujemy młodym artystom i nauczycielom, którzy ich przygotowali!

              Koncertowi tradycyjnie towarzyszył kiermasz ciast upieczonych przez nieustannie wspierających działalność szkoły Rodziców, którym z całego serca dziękujemy za wszelkie dobro. Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Korzystając z okazji, składamy także Państwu noworoczne życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, sił, wielu miłych niespodzianek każdego dnia, a jak najmniej zmartwień i trosk.

          • Pasowanie na czytelnika
            • Pasowanie na czytelnika

            • Uczniowie klas pierwszych są już oficjalnie czytelnikami szkolnej biblioteki.

              8 grudnia 2023 roku odbyła się  uroczystość Pasowania na czytelnika, podczas której dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i dowiedziały się,  w jaki sposób korzystać z wypożyczonych książek. Panie z biblioteki zaprezentowały im nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zachęciły dzieci do codziennego czytania i zbierania naklejek na specjalnie przygotowanych planszach. Każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę i książkę „Wnuczka antykwariusza” ufundowaną przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. 

          • Mikołajki w naszej szkole
            • Mikołajki w naszej szkole

            • Czy mali, czy duzi – wszyscy 6 grudnia czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Miejmy nadzieję, że nikt się tego dnia nie rozczarował. Samorząd Uczniowski skutecznie zachęcił uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania – na korytarzu najczęściej widziane były mikołajowe czapki, ale prócz nich pojawiły się i inne okolicznościowe akcenty. Nie było też klasy, której by nie odwiedził Mikołaj ze swoją świtą obdarowującą wszystkich słodkimi upominkami (wsparcia udzieliła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy). W szkolną tradycję związaną z tym dniem wpisały się także zawody na ściance wspinaczkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każdy mógł wziąć udział w tej rywalizacji. Gdyby to był test sprawnościowy dla kandydatów na Mikołaja (niektórzy twierdzą, że musi przecież wspiąć się na dach, a potem zsunąć zgrabnie z prezentem przez komin), wielu z zawodników dostałoby angaż od razu. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców Mikołajkowych Zawodów Wspinaczkowych:

              Kl. 4-5

              I miejsce Agata Jaromin, Milan Oślislok

              II miejsce Alona Butusova, Łukasz Ścierski

              III miejsce Olga Widłok, Fabian Jastrzemski

              Kl. 6-8

              I miejsce Nadia Oślislok, Bartosz Maślanka

              II miejsce Judyta Kubas, Antoni Jurecki

              III miejsce Agata Dziendziel, Jacek Szarowicz

              Gratulujemy!

          •  „Kobiórsko Czelodka” w Sejmie
            • „Kobiórsko Czelodka” w Sejmie

            • 5 grudnia - na zaproszenie posła pana Grzegorza Płaczka – dzieci z „Kobiórskiej Czelodki” odwiedziły siedzibę Sejmu RP w Warszawie. Była to dla nich okazja, by dowiedzieć się, na czym polega praca parlamentarzystów i zobaczyć miejsca znane tylko z telewizji. Uczestnicy wycieczki mogli usiąść na chwilę w sali plenarnej, sfotografować się na słynnych schodach, przy których dziennikarze przeprowadzają wywiady, zjeść obiad w stołówce sejmowej. Zwieńczeniem spotkania  był jeszcze krótki koncert dla pana Posła jako wyraz wdzięczności za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Udział w wycieczce był nagrodą dla dzieci za ich wysiłek i ogromną pracę na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej (od początku roku szkolnego „Kobiórsko Czelodka” koncertowała już sześć razy).  

          • 2a w pizzerii
            • 2a w pizzerii

            • W poniedziałek 4 grudnia klasa 2a wybrała się do pizzerii DaGrasso w Tychach. Tam uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” - samodzielnie przygotowali pizze, dodali ulubione składniki, a na koniec każde dziecko spróbowało swojej pysznej pizzy. To była niezapomniana wycieczka!

          • Wizyta w Fabryce Elfów
            • Wizyta w Fabryce Elfów

            • 1 grudnia klasy 1a i 3b były na wycieczce w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach. Dzieci bardzo miło spędziły czas w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wraz z Elfami wyruszyli, aby odnaleźć przepis na pierniczki Pani Mikołajowej. Na koniec dzieci miały przyjemność spotkania się ze Świętym Mikołajem.

          • „Nieprzeciętni Polacy” - Tydzień Głośnego Czytania
            • „Nieprzeciętni Polacy” - Tydzień Głośnego Czytania

            • Od 27 listopada do 1 grudnia 2023 r. w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Głośnego Czytania pod hasłem „Nieprzeciętni Polacy”. Do szkolnej biblioteki zaproszeni zostali wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami.

              Panie bibliotekarki zapoznały gości z nowościami książkowymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W sposób szczególny zachęcały do sięgania po pozycje związane z historią Polski, ujęte w takich seriach wydawniczych jak: „A To Historia” czy „Ale historia…”. Zwróciły też uwagę na dostępne w bibliotece książki goszczącego niedawno w szkole pisarza i podróżnika Marcina Kozioła, czy znanego propagatora nauki -Tomasza Rożka.

              Głównym punktem zajęć bibliotecznych było głośne czytanie książek z serii „Nieprzeciętni”. Książki te w lekki, przystępny i często zabawny sposób przedstawiają sylwetki znanych na całym świecie Polaków.

          • „Wokół baśni braci Grimm”
            • „Wokół baśni braci Grimm”

            • 30 listopada nauczycielki języka niemieckiego zorganizowały dla wszystkich uczniów zabawę językową „Rund um Grimms Märchen”-„Wokół baśni braci Grimm”.  Zadania były podzielone na kategorie wiekowe – najmłodszym dedykowano m.in. kolorowanki i puzzle, a starszym – trimino, rebusy, zadania na uzupełnianie luk, dopasowywanie rysunków do opisów, itd. Chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało, a piękne ilustracje do baśni i dekoracje wykonane przez panią Ewę Chrzęszczyk cieszą oko do dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, a Radzie Rodziców - za ufundowanie cukierków.