• Budujemy arkę – program profilaktyczny NOE

• 27 września 2024 r. w naszej szkole gościliśmy państwa Barbarę i Grzegorza Paziów, którzy przeprowadzili warsztaty dla siódmo- i ósmoklasistów. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie czynniki mają wpływ na uzależnienie i jakie są cechy uzależnienia; zrozumieli, co to znaczy być współuzależnionym; poznali role przyjmowane w rodzinie przez dzieci z problemem alkoholowym; zrozumieli, co daje abstynencja i uczyli się, jak bronić swoich granic i skutecznie odmawiać, gdy ktoś namawia do sięgnięcia po używki. Prowadzący zaprosili młodzież do aktywnego uczestnictwa – odgrywania scenek, dzielenia się spostrzeżeniami, zadawania pytań. Wszystko, co wydarzyło się podczas tych zajęć, zmierzało także do uświadomienia uczniom, że gdy pojawia się problem, warto prosić dorosłych o pomoc, zawalczyć o swoje życie i szczęście. W godzinach popołudniowych odbyło się jeszcze spotkanie adresowane do rodziców – dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i skorzystali z wiedzy i doświadczenia naszych gości.

• Uczennica naszej szkoły laureatką LIPY 2024

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Anna Rozmus-Stefaniak została laureatką XXVIII Ogólnopolskiego i XVII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2024 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Spośród 1077 nadesłanych na ten konkurs utworów, napisanych przez 462 autorów z całej Polski, jurorzy wyróżnili tylko 60 najlepszych tekstów – 60 autorów. Cieszymy się niezmiernie, że talent naszej uczennicy został doceniony przez jury, w którym zasiedli: Tomasz Jastrun (poeta, prozaik, eseista, felietonista) – przewodniczący, Jan Picheta (poeta, prozaik, redaktor), Juliusz Wątroba (poeta, prozaik, satyryk) oraz Irena Edelman. Nagrodą dla wszystkich laureatów będzie publikacja ich utworów w „lipowym” almanachu.  Gratulujemy Ani talentu! Niech ten sukces będzie wiatrem w skrzydła!