• Mikołajki w naszej szkole

• Czy mali, czy duzi – wszyscy 6 grudnia czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Miejmy nadzieję, że nikt się tego dnia nie rozczarował. Samorząd Uczniowski skutecznie zachęcił uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania – na korytarzu najczęściej widziane były mikołajowe czapki, ale prócz nich pojawiły się i inne okolicznościowe akcenty. Nie było też klasy, której by nie odwiedził Mikołaj ze swoją świtą obdarowującą wszystkich słodkimi upominkami (wsparcia udzieliła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy). W szkolną tradycję związaną z tym dniem wpisały się także zawody na ściance wspinaczkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każdy mógł wziąć udział w tej rywalizacji. Gdyby to był test sprawnościowy dla kandydatów na Mikołaja (niektórzy twierdzą, że musi przecież wspiąć się na dach, a potem zsunąć zgrabnie z prezentem przez komin), wielu z zawodników dostałoby angaż od razu. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców Mikołajkowych Zawodów Wspinaczkowych:

Kl. 4-5

I miejsce Agata Jaromin, Milan Oślislok

II miejsce Alona Butusova, Łukasz Ścierski

III miejsce Olga Widłok, Fabian Jastrzemski

Kl. 6-8

I miejsce Nadia Oślislok, Bartosz Maślanka

II miejsce Judyta Kubas, Antoni Jurecki

III miejsce Agata Dziendziel, Jacek Szarowicz

Gratulujemy!

•  „Kobiórsko Czelodka” w Sejmie
            • „Kobiórsko Czelodka” w Sejmie

• 5 grudnia - na zaproszenie posła pana Grzegorza Płaczka – dzieci z „Kobiórskiej Czelodki” odwiedziły siedzibę Sejmu RP w Warszawie. Była to dla nich okazja, by dowiedzieć się, na czym polega praca parlamentarzystów i zobaczyć miejsca znane tylko z telewizji. Uczestnicy wycieczki mogli usiąść na chwilę w sali plenarnej, sfotografować się na słynnych schodach, przy których dziennikarze przeprowadzają wywiady, zjeść obiad w stołówce sejmowej. Zwieńczeniem spotkania  był jeszcze krótki koncert dla pana Posła jako wyraz wdzięczności za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Udział w wycieczce był nagrodą dla dzieci za ich wysiłek i ogromną pracę na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej (od początku roku szkolnego „Kobiórsko Czelodka” koncertowała już sześć razy).

• 2a w pizzerii

• W poniedziałek 4 grudnia klasa 2a wybrała się do pizzerii DaGrasso w Tychach. Tam uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” - samodzielnie przygotowali pizze, dodali ulubione składniki, a na koniec każde dziecko spróbowało swojej pysznej pizzy. To była niezapomniana wycieczka!

• Wizyta w Fabryce Elfów

• 1 grudnia klasy 1a i 3b były na wycieczce w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach. Dzieci bardzo miło spędziły czas w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wraz z Elfami wyruszyli, aby odnaleźć przepis na pierniczki Pani Mikołajowej. Na koniec dzieci miały przyjemność spotkania się ze Świętym Mikołajem.

• „Wokół baśni braci Grimm”

• 30 listopada nauczycielki języka niemieckiego zorganizowały dla wszystkich uczniów zabawę językową „Rund um Grimms Märchen”-„Wokół baśni braci Grimm”.  Zadania były podzielone na kategorie wiekowe – najmłodszym dedykowano m.in. kolorowanki i puzzle, a starszym – trimino, rebusy, zadania na uzupełnianie luk, dopasowywanie rysunków do opisów, itd. Chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało, a piękne ilustracje do baśni i dekoracje wykonane przez panią Ewę Chrzęszczyk cieszą oko do dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, a Radzie Rodziców - za ufundowanie cukierków.

• Andrzejki u Smoka Wawelskiego – dlaczego nie? 6 c w Krakowie

• Ostatni dzień listopada uczniowie kl. 6 c postanowili spędzić w Krakowie. Zwiedzanie zaczęli od Kopca Kościuszki, gdzie ma swoją siedzibę rozgłośnia radiowa RMF FM. Grupę powitał i oprowadził Krzysztof Nepelski, który zapoznał młodzież z historią tego radia; z właściwą sobie werwą opowiedział, na czym polega praca radiowca; zaprosił do miejsc, w których powstają audycje; umożliwił obejrzenie na żywo, jak nadawany jest serwis informacyjny. Po emocjonującym pobycie w radio szóstoklasiści ruszyli w dalszą podróż po dawnej stolicy i siedzibie królów. Wpierw przywitali się ze Smokiem, potem zwiedzili katedrę na Wawelu i dotknęli serca „Zygmunta”, następnie przeszli Traktem Królewskim na Rynek Główny, gdzie – by tradycji stało się zadość - wysłuchali hejnału z wieży kościoła Mariackiego, a później zwiedzili samą świątynię z pięknie odrestaurowanym ołtarzem Wita Stwosza. Zwieńczeniem wycieczki był spacer wśród pachnących i rozświetlonych kramików czynnego już Jarmarku Bożonarodzeniowego. Podsumowując, był to całkiem udany dzień!

• Bajkowy dzień

• W środę 29 listopada na korytarzach naszej szkoły zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadziliśmy Dzień Postaci z  Bajki, pierwszy o zasięgu ogólnoszkolnym, do którego dołączyli również nauczyciele. Mogliśmy się przekonać, że nie tylko nasze "maluchy" lubią czasem wystąpić w przebraniu, ale także "starszaki" widzą w tym świetną rozrywkę. Była to wspaniała okazja do uśmiechu, żartów,  przełamania rutyny. Inicjatywa bardzo się spodobała i dlatego pewnie zostanie podtrzymana w kolejnych latach. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

• Koncert "Czelodki"

• 19 listopada zespół „Kobiórsko Czelodka” koncertował w parafii Wszystkich Świętych w Szerokiej. Był to koncert pieśni patriotycznych i ludowych. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie!