• Aktualności

          • Zakończenie kolejnego roku szkolnego
            • Zakończenie kolejnego roku szkolnego

            • 23 czerwca to w tegorocznym kalendarzu nie tylko Dzień Ojca, ale i uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 443 uczniów, z których 87 opuszcza już mury kobiórskiej szkoły. Swoje pierwsze rozstanie „ze swoją panią” przeżywało także  - z obustronnym wzruszeniem - 57 trzecioklasistów. Niezwykle ciepłe, niezależnie od prawdziwie letniej aury, spotkania w dużej i małej sali gimnastycznej były okazją do złożenia gratulacji, podziękowań, wspominania minionych chwil. Odwiedziło nas tego dnia wielu szanownych gości. Byli to przedstawiciele organu prowadzącego - wójt gminy Eugeniusz Lubański w asyście pana Marcina Rysia;  rodzice zaangażowani w pracę w Radzie Rodziców, z przewodniczącą - panią Katarzyną Zagórską - na czele, a także rodzice 25 absolwentów, którym pani dyrektor i wychowawcy gratulowali wyróżnień na świadectwie ukończenia szkoły.

              Liczba wręczonych poprzedniego dnia i podczas tej uroczystości nagród jest dowodem, że nasza szkoła skutecznie dba nie tylko o pogłębianie wiedzy uczniów, ale i o wszechstronny ich rozwój, kształcąc wysoką kulturę osobistą, formując wspaniałą postawę społeczną, a także pielęgnując talenty, między innymi muzyczne i sportowe. Zwróciła na to uwagę w swym przemówieniu pani dyrektor Beata Witańska, podkreślając ogromną rolę rodziców, na których spoczywał główny ciężar odpowiedzialności za rozwój dziecka wspierany przez szkołę, a efekty są tym wspanialsze, im bardziej harmonijna i pełna wzajemnego zrozumienia była współpraca między rodzicami a nauczycielami. Dalsze losy nastoletnich absolwentów będą już w znacznej mierze zależały od samej młodzieży, której dorośli - w pierwszym, najdłuższym etapie edukacyjnym – starali się przygotować jak najwspanialszy start.

              Wójt Gminy Kobiór także serdecznie pogratulował wspaniałych wyników mozolnej i pełnej zaangażowania pracy dyrekcji, wychowawców oraz innych nauczycieli, nie zapominając przy tym o pozostałych pracownikach placówki. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów uroczystości było wręczenie przez pana Eugeniusza Lubańskiego Michałowi Dankowi Nagrody Wójta, czyli najwyższego wyróżnienia dla uczniów kończących szkołę. Spośród ósmoklasistów wybrano także „Absolwentów Roku” - są to: Julia Kłakus, Marta Kurzak, Jakub Grolik i Franciszek Jaromin oraz „Sportowców Roku” - ten tytuł przypadł Julii Kłakus, Marcie Kurzak, Wiktorii Zagórskiej i Mateuszowi Gburczykowi. Wyjątkowym osiągnięciem jest także stuprocentowa obecność na zajęciach, czego dokonali ósmoklasistka Zuzanna Krzak i uczeń klasy czwartej Jakub Krysta. Wręczono jeszcze uczniom nagrody zdobyte przez nich w licznych konkursach oraz za aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Wolontariusza, Szkolnym Klubie Sportowym, w „Kobiórskiej Czelodce” i „Campanelli” -  lista nagrodzonych jest tak długa, że nie sposób wymienić tu wszystkich z nazwiska.

              Pani dyrektor serdecznie podziękowała za wzorcową współpracę Radzie Rodziców, podkreślając jej niezwykłą życzliwość tak wobec szkoły, jak i uczniów oraz hojne wsparcie finansowe, dzięki któremu uatrakcyjniono wiele szkolnych wydarzeń oraz sfinansowano tak liczne nagrody.

              Wręczając uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne rodzicom, pani dyrektor zwróciła uwagę na wyjątkowość tego rocznika – i z racji liczebności, związanej z reformą edukacji, i z powodu tego, że cztery oddziały były żegnane przez sześcioro wychowawców. Tym cieplejsza i bardziej wzruszająca była atmosfera panująca tak w hali sportowej, jak i później w salach lekcyjnych, gdzie był jeszcze moment, by po raz ostatni spotkać się w takim gronie, a także w świetlicy, do której pani Witańska zaprosiła wszystkich gości na przesympatyczne spotkanie. Zanim to jednak nastąpiło, ósmoklasiści po raz kolejny pokazali swe możliwości, prezentując rówieśnikom, nauczycielom i zaproszonym gościom świetny program artystyczny, w którym krótka historia oczekiwania na egzamin i jego przebiegu została przedstawiona w postaci doskonale dobranych urywków przebojów, jak najzupełniej adekwatnie oddających narastające napięcie, jego szczyt i triumfalny finał. Pozostałych uczniów w klimat wakacji wprowadziły przygotowana przez panią Annę Mazurczyk grupa taneczna oraz piątoklasistki: Marlena, Iga oraz Iza, które recytacją i śpiewem wyraziły pełne radości oczekiwanie na letnią przygodę.

              A potem łzom wzruszenia i serdecznym życzeniom nie było końca…

          • „Lekcje z Temidą”
            • „Lekcje z Temidą”

            • 16 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu z prawnikiem w ramach programu ,,Lekcje z Temidą”. Na zaproszenie pana Wojciecha Pastora odpowiedziała pani Paulina Salamon, która w ciekawy sposób przekazała uczniom swoją wiedzę. Uczniowie usłyszeli m.in., jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie; gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa; jakie prawa ma konsument; jak dostać się na studia prawnicze, itp. Uczniowie mieli także możliwość dowiedzieć się więcej na temat odpowiedzialności prawnej, programu nauczania studiów prawniczych i różnych aspektów pracy po ich ukończeniu. W trakcie spotkania uczestnicy mogli zadawać też pytania; dowiedzieli się również, w jakich instytucjach i u jakich specjalistów mogą szukać pomocy. Udział w programie edukacyjnym Fundacji „Altum” - „Lekcje z Temidą” - na pewno nie był czasem straconym. Była to kolejna cenna lekcja przygotowująca do dorosłego życia, bo – jak wiadomo – „Ignorantia iuris nocet” („Nieznajomość prawa szkodzi”).

          • Cudze chwalicie, swego nie znacie…
            • Cudze chwalicie, swego nie znacie…

            • Nie trzeba wcale jechać daleko, żeby zobaczyć coś ciekawego i  przeżyć niezapomnianą przygodę. Czy wszyscy wiedzą, że zaledwie 60 kilometrów od Kobióra znajduje się jedyny na Śląsku obiekt wpisany na listę UNESCO, laureat „turystycznego Oscara”. Mowa o Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, które 15 czerwca 2023 r. zwiedzili uczniowie klasy V c oraz VI b. Po obejrzeniu filmu prezentującego historię tego miejsca oraz odwiedzeniu w budynku nadszybia nowoczesnego centrum edukacji, zwiedzający udali się z przewodnikami na wyprawę w głąb ziemi. Przemierzyli prawie dwukilometrową trasę, oglądając dawne stanowiska pracy i narzędzia tarnowskich gwarków. Zwiedzający słyszeli odgłosy jadących wózków, robót strzałowych, zawału – efekty dźwiękowe pozwalały lepiej sobie wyobrazić, w jakich warunkach pracowali poszukiwacze cennego kruszca. Po wyjściu na zewnątrz kopalni uczniowie udali się jeszcze do Skansenu Maszyn Parowych mieszczącego się na terenie przykopalnianym. Bezsprzecznie największą atrakcją było jednak pokonanie łodzią sześćsetmetrowego odcinka dawnej Sztolni Głębokiej Fryderyk, zwanego Sztolnią Czarnego Pstrąga. Nikt się na szczęście nie skąpał w lodowatej wodzie, ale na zwiedzających spadł deszcz opowieści o dawnym górnictwie i legend związanych z tym miejscem, przekazywanych zwiedzającym z prawdziwą pasją przez przewodnika. Podsumowując, warto było pojechać, bo wstyd by było mieszkać na Śląsku i nigdy tam nie zajrzeć!

            • Sukces naszych uczennic w konkursie czytelniczym

            • Miło nam poinformować, że Magdalena Lesiak i Alicja Sobczuk zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym 12 czerwca 2023 r. przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie oraz Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia w ramach IV Pszczyńskiego Weekendu Kryminalnego. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

          • „Nigdy, przenigdy nie bądź biernym obserwatorem”
            • „Nigdy, przenigdy nie bądź biernym obserwatorem”

            • 7 czerwca 2023 r. ósmoklasiści uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii – zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, miejsce, w którym ludziom odbierano najpierw godność, zadawano cierpienie, a potem odbierano życie. Liczby silnie oddziałują na wyobraźnię: do obozu przywieziono 1,3 mln osób, z czego 1,1 mln zginęło… Młodzież zapaliła symboliczne znicze pod Ścianą Straceń i trwała w chwili zadumy. „Auschwitz i Holokaust to historia wielkiej tragedii, ale też ostrzeżenie dla nas wszystkich i wezwanie do moralnej odpowiedzialności za świat. Takie tragedie bowiem mogą się powtórzyć” – można przeczytać w materiałach dla zwiedzających. Oby więc w pamięci i sercach naszych uczniów pozostało to doświadczenie; oby już teraz, a potem jako dorośli zastanawiali się, co zrobić, jak żyć, by ta straszna historia się nie powtórzyła.

          • Dzień Otwarty
            • Dzień Otwarty

            • Dnia 16 czerwca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki, które od września będą członkami tej społeczności. Dla najmłodszych, była to okazja do zobaczenia, czym zajmują się starsze dzieci i jak wygląda środowisko szkolne. Mamy nadzieję, że oglądanie szkoły, pomoże im w przygotowaniu się na nachodzącą przygodę edukacyjną. Dzieci oprowadzane przez naszych nauczycieli zobaczyły klasy, sale lekcyjne, w których prowadzone były lekcje, bibliotekę, salę gimnastyczną, na której czekała sportowa niespodzianka oraz inne pomieszczenia szkolne, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczno-artystyczna przygotowana przez klasę IIIa. Podczas wizyty w szkole dzieci mogły spotkać się z nauczycielami i uczniami, co pozwoliło im zobaczyć, że szkoła to miejsce pełne życzliwości i przyjaznych osób. Mogły zadawać pytania i dowiadywać się więcej o tym czego mogą się spodziewać już za kilka miesięcy.

          • 1a odwiedza przedszkolaków
            • 1a odwiedza przedszkolaków

            • W ostatni dzień maja klasa 1a wybrała się do przedszkola, aby odwiedzić grupę „Biedronki”. Pierwszoklasiści z wielką radością powspominali czasy przedszkola. Nie zabrakło wspólnych zabaw, opowieści oraz piosenek. Było wspaniale!Dziękujemy pani Marylce i pani Danusi za miłe przyjęcie nas w przedszkolu.

          • Wycieczka klas IV do Krakowa
            • Wycieczka klas IV do Krakowa

            • 15 maja 2023 r. uczniowie klas IV wyruszyli zwiedzać dawną stolicę Polski – Kraków. Mimo złych prognoz pogodowych wszyscy z uśmiechem na twarzy oczekiwali zwiedzenia największych atrakcji i zabytków miasta. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, który wita turystów wystawą pt.„Kościuszko –bohater wciąż potrzebny”. Dzięki krótkiej prelekcji uczniowie poznali życiorys Tadeusza Kościuszki, czyli człowieka, którego określa się mianem przyjaciela ludzkości, wielkim autorytetem oraz symbolem niezłomności. Po krótkiej wystawie uczniowie udali się na kopiec, z którego podziwiali panoramę Krakowa.

              Kolejnym punktem planu był przejazd na Stare Miasto i po krótkim spacerze udanie się do Podziemi Rynku Krakowskiego, który jest prawdziwym skarbcem wiedzy o przeszłości Krakowa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć fragment średniowiecznego Krakowa, tj. relikty średniowiecznej zabudowy i fundamenty krakowskich Sukiennic, a w gablotach - narzędzia, biżuterię, zabawki, obuwie, uzbrojenie, monety, plomby i odważniki kupieckie, kościane grzebienie, ozdoby strojów i wiele innych. Dzieci z zapartym tchem słuchały legend krakowskich i dzięki wielu makietom prezentującym zasięg handlu kupców krakowskich i wygląd Krakowa mogły przenieść się w czasie − ze współczesnego do średniowiecznego miasta.

              Po imponującej wystawie w Podziemiach Rynku kolejnym punktem wyjazdu był Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza. Po wyjściu z kościoła uczniowie usłyszeli hejnał z wieży mariackiej.. Pod koniec wycieczki czwartoklasiście udali się na Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską z grobami królewskimi oraz mieli szansę z bliska zobaczyć dzwon Zygmunta.

              Zapraszamy do galerii.

          • Kwiecień miesiącem książki
            • Kwiecień miesiącem książki

            • Klasa IV b wzięła udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Kwiecień miesiącem książki”. O tym, że czytanie książek przynosi wiele korzyści, wiedzą już najmłodsi. Mimo to warto promować czytelnictwo przy każdej możliwej okazji. 

              Uczniowie klasy IV b rozpoczęli projekt od wspólnego zobowiązania się do codziennego 20-minutowego czytania. Prawie cała klasa wywiązała się z tego zadania wzorowo. Kolejnym punktem w projekcie była klasowa wymiana książek. Uczniowie przynosili książki, które mogłyby zainteresować ich rówieśników i utworzyli klasowy kącik czytelniczy. Do końca czerwca można z niego korzystać i poszerzać swoje czytelnicze horyzonty.

              Do świętowania Światowego Dnia Książki, który przypada dnia 23 kwietnia, zaprosiliśmy również p. Krystiana Szczęsnego – nauczyciela bibliotekarza, który zagościł na naszej lekcji i przedstawił uczniom ciekawy temat „Dlaczego lubimy czytać książki?”. Oprócz krótkiego wykładu na temat czytelnictwa i pracy w bibliotece, pan Krystian zaprezentował również różne formy książki od starożytności do renesansu: gliniane tabliczki z Mezopotamii, zwoje papirusowe z Egiptu, średniowieczne kodeksy. Uczniowie podziwiali książki pisane i zdobione ręcznie oraz pierwszą wydrukowaną na dużą skalę – Biblię Gutenberga.

              Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplomy i odznaczenia „Czytelnik na medal”. Mamy nadzieję, że czytanie książek stanie się regularną przyjemnością i odskocznią od świata wirtualnego. Serdecznie podziękowania dla Rodziców uczniów klasy IV b, którzy wspierali udział dzieci w projekcie oraz p. Krystianowi Szczęsnemu, który poprowadził specjalnie dla klasy ciekawą prelekcją na temat książek.

            • I Biesiada Śląska

            • 30 maja w naszej szkole odbyła się Biesiada Śląska, w której wzięli udział uczniowe klas I-IV wraz z wychowawcami. Była to dla nich żywa lekcja śląskij godki, okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności w potyczkach i konkursach gwarowych. Imprezę poprowadził p. Krzysztof Zaremba, a uświetnił ją występ Orkiestry KWK Szczygłowice pod batutą dyrygenta p. Grzegorza Pakury. Podczas biesiady zaprezentowali się także nasi uczniowie, finaliści konkursów gwary śląskiej, oraz niezawodna Kobiórska Czelodka. 
              Biesiada Śląska była zwieńczeniem programu edukacji regionalnej ,,Z tej Ziemi, realizowanego w naszej szkole przez p. Lucynę Zarembę. Głównym celem było krzewienie wśród uczniów własnej przynależności regionalnej i szacunku do swojego dziedzictwa kulturowego, aby młode pokolenie dzieci i młodzieży miało świadomość kim jest i skąd się wywodzi.

          • ZIELONA PRACOWNIA już wkrótce w naszej szkole!
            • ZIELONA PRACOWNIA już wkrótce w naszej szkole!

            • Za nami kolejna edycja konkursu na Zieloną Pracownię organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. W roku jubileuszu 30- lecia katowickiego funduszu 155 szkół z całego województwa złożyło konkursowe wnioski o dofinansowanie zadania polegającego na utworzeniu w placówce oświatowej nowoczesnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych czy chemiczno- fizycznych. W tej edycji wzięła udział również Szkoła Podstawowa w Kobiórze i znalazła się w gronie szczęśliwych zwycięzców. Podczas gdy uczniowie będą cieszyć się wakacjami, pracownia chemiczno- fizyczna przekształci się w Laboratorium Kobiórskich Odkrywców. Poza gruntowną modernizacją sali lekcyjnej zakupione zostaną pomoce dydaktyczne oraz najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Pracownia nie tylko zyska atrakcyjny wygląd, ale dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia i podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

              5 czerwca w scenerii pięknego ogrodzieńskiego Zamku odbyła się uroczysta gala, podczas której przedstawiciele  funduszu, władz samorządowych oraz parlamentarzyści wręczyli symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie dotacji. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele gmin i miast zwycięskich szkół. Uroczystość uświetnił występ zespołu Malwinki z okolicznej szkoły podstawowej. Wydarzeniu towarzyszył piknik ekologiczny. Młodzież wzięła udział w licznych konkursach o tematyce przyrodniczej, poznając jednocześnie atrakcje okolicy: m. in Zagrody Żubrów i Nadleśnictwa Siewierz. Nie lada atrakcją był spacer po ruinach ogrodzieńskiego Zamku. Całości dopełniła piękna, słoneczna pogoda.

              Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasza szkoła znalazła się w gronie zwycięzców i od września uczniowie będą odkrywać piękno chemii i fizyki w nowoczesnym Laboratorium.

          • Multimedialny sukces kobiórskich matematyków
            • Multimedialny sukces kobiórskich matematyków

            • To, że matematyka nie jedno ma imię wie każdy, nie od dziś. Wszak spogląda ma nas ze sklepowych paragonów, zachęca do zakupów w obniżkach procentowych. Pomaga obliczyć ile farby potrzeba na pomalowanie pokoju a ile litrów wody potrzebuje nasza rybka, by czuć się komfortowo w kulistym akwarium. To tylko kilka prostych przykładów z naszej codzienności.  Wskazanie szerokich zastosowań matematyki okazało się kluczem do sukcesu dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w X edycji konkursu na Prezentację Multimedialną z matematyki organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Laureatami zostali: 

               

               1.      Oliwier Łobaza kl. 8d za prezentację „Matematyka w moim przyszłym                       zawodzie. Pilot”

                2.    Michał Danek kl. 8d za prezentację „Matematyka w piłce nożnej”

                3.    Stanisław Konieczny kl. 8c za prezentację „Figury i bryły”

               

              Serdecznie gratulujemy 😊

               

          • Świętowaliśmy Dzień Dziecka
            • Świętowaliśmy Dzień Dziecka

            • 1 czerwca tradycyjnie w naszej szkole był dniem bez zajęć w ławkach. Rozgrywki sportowe, gry i zabawy - świętuj z nami! – tak zachęcająco mógłby brzmieć dzisiejszy temat „lekcji”. Pogoda dopisała, więc starsi uczniowie spędzili czas na podwórzu, rywalizując w biegach na krótki i długi dystans, skoku w dal, pchnięciu kulą i piłeczką palantową. Na koniec wiele emocji wywołało przeciąganie liny. Młodsi wzięli udział w  dostosowanych dla nich konkurencjach w sali gimnastycznej, a później pod opieką wychowawców urządzili sobie piknik przed szkołą albo udali się na spacer. Dla wszystkich Rada Rodziców ufundowała poczęstunek w świetlicy szkolnej. Miejmy nadzieję, że po powrocie ze szkoły dzieci – te małe i już całkiem duże - świętowały dalej w gronie rodzinnym, a my życzeniami płynącymi z serca chcemy przedłużyć tę atmosferę na dalsze dni, miesiące, lata: odwagi, by marzyć, wiary we własne możliwości, przygód w codzienności, nauki dającej radość!

          • Osiemnasty już raz
            • Osiemnasty już raz

            • 31 maja 2023 r. odbył się Regionalny Konkurs Gry na Fletach Podłużnych. To już osiemnasta edycja tego niezwykłego wydarzenia, którego inicjatorem i organizatorem jest pani Marzena Gec. W tegorocznych przesłuchaniach przed jury w składzie: Andronika Krawiec, Joanna Pudełko, Katarzyna Machnik, Ewa Pilarska zaprezentowało się 35 solistów i 11 zespołów z powiatów: pszczyńskiego, tyskiego i mikołowskiego. Przyznane zostały nagrody w czterech kategoriach.

              Kategoria I (klasy I-IV)

              I miejsce       ex aequo Kornelia Janosz i Laura Pistelok z Zespołu Szkolno-
              Przedszkolnego w Radostowicach

              II miejsce     ex aequo Dawid Neko z Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie,

                                      Marta Tomala z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              III miejsce    ex aequo Karo Blankenstein i Julia Niebudek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              Wyróżnienia: Martyna Drzał, Piotr Jastrzemski, Natalia Latusek, Szymon Lazarek, Michalina Strączek ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze oraz akompaniator Zofia Jarczyk z Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie

               

              Kategoria II (klasy V-VI)

              I miejsce       ex aequo Michał Kłobuch ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze,

                                      Igor Piesiur oraz Oliwier Dawidkiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              II miejsce     ex aequo Natalia Kruszewska ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze,

                                      Grzegorz Mazurczyk ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach

              III miejsce    ex aequo Alicja Kłakus oraz Ksawery Chęś ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

              Wyróżnienia: Magdalena Brandys, Natalia Gilioli, Emilia Malcharek, Weronika Tużnik, Martyna Wacławek i Magdalena Wyród ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

               

              Kategoria III (klasy VII-VIII)

              I miejsce       ex aequo Judyta Kubas i Marta Kurzak ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

              II miejsce     Monika Witańska ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

              III miejsce    Nadia Oślislok ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

               

              Kategoria IV (zespoły)

              Duety

              I miejsce       Marta Kurzak/Michał Kłobuch ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

              II miejsce     ex aequo Maja Godziek/Laura Pistelok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach,

                                                 Emilia Goraus/Damara Szczotka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              III miejsce    Natalia Kruszewska/Martyna Wacławek ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze

              Kwartety

              I miejsce       Zofia Stawowska/Matylda Szromek/Natalia Wagner/Igor Piesiur z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              II miejsce     Maria Harazin/Marta Olesz/Olga Wieczorek/Oliwier Dawidkiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach

              III miejsce    Kwartet „Campanella” ze Szkoły  Podstawowej w Kobiórze w składzie: Natalia Kruszewska/Marta Kurzak/Emilia Malcharek/Michał Kłobuch

               

              Jury postanowiło przyznać także Grand Prix konkursu.

              Laureatką tej nagrody została Marta  Kurzak ze Szkoły Podstawowej w Kobiórze.

               

              Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci – nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kobiór Eugeniusza Lubańskiego oraz Urząd Gminy Kobiór. Dziękujemy: sponsorom nagród, Radzie Rodziców, która zadbała o poczęstunek oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego konkursu. Zapraszamy za rok.

            • Sukcesy w Konkursie Matematycznym „2+2”

            • 30 maja 2023 r. szesnastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w I Drużynowym Konkursie Matematycznym „2+2” organizowanym dla uczniów szkół podstawowych przez I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Wszyscy uczestnicy brali udział najpierw w konkurencjach indywidualnych, a później rywalizowali jeszcze drużynowo. Miło nam poinformować o sukcesach naszej reprezentacji.

               

              W kategorii uczniów klas szóstych i siódmych:

              I miejsce - Paweł Skrzypiec,

              Wyróżnienie – Hanna Jeleń.

               

              W kategorii uczniów klas ósmych:

              I miejsce - Nikodem Borowiec,

              II miejsce - Szymon Bazan.

               

              W kategorii drużynowej I miejsce zajęła drużyna „Archimedesi” w składzie:

              Nikodem Borowiec,

              Franciszek Kapłon,

              Paweł Skrzypiec

              i Alicja Sobczuk.

               

              Wszystkim zwycięzcom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

          • Alicja Sobczuk laureatką Konkursu Literackiego „Święto Polskiej Niezapominajki”
            • Alicja Sobczuk laureatką Konkursu Literackiego „Święto Polskiej Niezapominajki”

            • 15 maja przypada „Święto Polskiej Niezapominajki” mające na celu promowanie walorów przyrody i przypominanie o ochronie środowiska. Tego dnia co roku rozstrzygany jest konkurs plastyczno-literacki organizowany w maju przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną w Goczałkowicach-Zdroju oraz Ogrody Pokazowe „Kapias”.  Mottem tegorocznej edycji konkursu były słowa z refrenu piosenki Marka Grechuty:

              „Zostawcie nam czysty kawałek świata,

              Zostawcie nam strumyka czysty bieg (…)”.

              Na konkurs wpłynęło 19 wierszy. Komisja postanowiła przyznać 4 nagrody oraz 5 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazł się wiersz naszej uczennicy Alicji Sobczuk. Wręczenie nagród odbyło się w pięknym plenerze rozkwitających ogrodów „Kapias” 23 maja br.

          • Lekkoatleci na podium!
            • Lekkoatleci na podium!

            • 17 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rejonowo – Powiatowych Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych. Wyniki brzmią imponująco:

              • drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w powiecie, a II w rejonie,
              • drużyna chłopców - II miejsce w powiecie i  III w rejonie.

              Bezkonkurencyjni w biegu na 100 m okazali się Julia Kłakus i Tomasz Bojdoł.
              II miejsce na tym samym dystansie zdobyła Wiktoria Zagórska.

              Malwina Matera zajęła I miejsce w konkurencji pchnięcia kulą

              Wszystkim zawodnikom, których przedstawiamy poniżej, i ich trenerom gratulujemy sukcesów!

              • skok w dal: Judyta Kubas, Amelia Sopyło, Natalia Sopyło; Jakub Młocek, Fabian Szweda 
              • pchnięcie kulą: Marta Kurzak, Malwina Matera, Emilia Mika; Krzysztof Ciszewski, Mateusz Kozyra, Paweł Radczuk
              • bieg na 100 m: Julia Kłakus, Wiktoria Zagórska, Natalia Liszowska;  Tomasz Bojdoł, Aleksander Piwoń
              • bieg na 300 m: Lena Nachlik; Wojciech Babel, Jakub Kłobuch 
              • bieg na 600 m: Magdalena Lesiak, Joanna Janik, Karolina Stalmach;
              • bieg na 1000 m: Mateusz Gburczyk, Dawid Waleczek
              • sztafeta 4x100 m: Natalia Liszowska, Julia Kłakus, Judyta Kubas, Wiktoria Zagórska; Aleksander Piwoń, Mateusz Gburczyk, Jakub Młocek, Tomasz Bojdoł