• Tajemnica Ciemności

• 17 kwietnia 2023r. klasa szósta a uczestniczyła w warsztatach w Ważnym Miejscu Tajemnicy Ciemności w Katowicach. Przeżyliśmy lekcję pokory i jednocześnie optymizmu. Otrzymalismy mnóstwo energii i motywacji, aby marzenia realizować bez cienia wątpienia. Czas spędzony w tym niesamowitym miejscu był również nauką pokory przez dosłowne wejście w czyjeś buty, a dokładnie w buty osoby niewidomej.

• Spotkanie z ciekawym gościem.

• We wtorek tj. 21.03 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z p. Olak, która przybliżyła uczniom klas 8 informacje o studiach na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. W bardzo ciekawy sposób przekazała też informacje o możliwościach zawodowych po ukończeniu tej uczelni oraz służbie w służbach mundurowych.

• Sukces w konkursie historycznym

• Nasi uczniowie tj. Franciszek Jaromin, Michał Danek i Szymon Bazan 4.04.2023 r. brali udział w konkursie powiatowym z historii organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie. Tematyka konkursu obejmowała okres II wojny światowej, czyli lata 1939-945. Wyróżnienie otrzymał Michał Danek. Serdecznie gratulujemy.