• Dzień Liczby Pi

• Co roku, zanim na dobre pożegnamy zimę i powitamy rodzącą się do życia przyrodę, w kalendarzu marcowych wydarzeń uwzględniamy 14 marca - Święto Matematyki oraz Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data tego święta nie jest przypadkowa. Wiemy doskonale, że ta fascynująca od wieków ludzkość liczba ma przybliżoną wartość 3,14 – to ona zainspirowała matematyków do ogłoszenia 14 dnia trzeciego miesiąca jej świętem. Chcemy więc i my lepiej poznać „podziwu godną liczbę Pi” (jak mawiała o niej poetka Wisława Szymborska), przybliżyć jej wartość, historię i występowanie w nauce, sztuce, poezji i architekturze. Już sam symbol greckiej litery π budzi nie lada zainteresowanie. W tym roku postanowiliśmy zorganizować dla uczniów starszych klas konkurs matematyczno-plastyczny. Zadaniem uczestników było przedstawienie symbolu π w formie rysunku, rzeźby lub innego rękodzieła. Trzeba przyznać, że wszystkie zgłoszone na konkurs prace są wspaniałe. Przedstawiono je w galerii na korytarzu szkolnym.

Laureatami konkursu zostali:

Malarstwo:

I miejsce – Sandra Miczek kl. 8a

II miejsce – Jessica Szweda kl. 8c

III miejsce – Mateusz Tużnik kl. 5a i Paulina Krysta kl. 8c

Praca przestrzenna:

I miejsce – Natalia Liszowska kl. 7a

II miejsce – Rafał Orendorz kl. 5a

III miejsce – Michał Kłobuch kl. 5b, Stanisław Konieczny kl. 7c

oraz Emilia Łąkas kl. 8b.

Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim uczestnikom – jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości! Sięgnęliście wyżyn wyobraźni!

14 marca odbył się także kiermasz słodyczy ozdobionych symbolem liczby π. Chętni uczniowie i ich rodzice dostarczyli do szkoły ogromną ilość przepysznych ciast i ciasteczek, a członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zajęli się sprzedażą przygotowanych wypieków. Celem tej akcji była pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy, zwłaszcza tym przebywającym w Kobiórze i uczącym się w kobiórskiej szkole. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ofiarności uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły zebrano 1421, 45 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce i wielką pomoc!

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów oraz słodkich wypieków z Liczbą Pi w Albumie Fotograficznym.

• Dzień bez plecaka

•    11 marca, w piątkowe przedpołudnie, na twarzy niejednego ucznia, a nawet nauczyciela Szkoły Podstawowej w Kobiórze odmalowało się zaskoczenie. „Czy to już wakacje?”- takie pytanie można było usłyszeć wśród najmłodszych. A wszystko dlatego, że na szkolnym korytarzu pojawili się uczniowie z… walizkami, koszykami. Wyglądali jakby wybierali się na piknik, a nie do szkoły. Tym, którzy nie widzieli i nie wiedzą, o co chodzi, śpieszymy wyjaśniać. Na wakacje oczywiście jeszcze troszkę trzeba poczekać, a to tylko uczniowie klasy 8c zorganizowali sobie „Dzień bez plecaka”. W tym dniu chętni do zabawy przynieśli wszystkie potrzebne w szkole przybory, zeszyty, a nawet strój na wuef i drugie śniadanie w czymś innym niż plecak czy tornister. Stąd te wszystkie walizki, kosze na śmieci, wiaderka, kartony, plastikowe skrzynie zamontowane na deskorolce, wanienka do kąpieli lalki, koszyk na zakupy z pobliskiego dyskontu, kask hokejowy, wózki dla lalek, a nawet obudowa z komputera.

Dzięki pomysłowości uczniów dzień minął w wyjątkowo radosnej atmosferze i na pewno na długo zostanie zapamiętany. Wszak w szkole nie musi być nudno i sztampowo.

Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

• BohaterON 2021

•     Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze brali udział w akcji BohaterON  upamiętniający 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za zaangażowanie.