• Marta Kurzak znów na podium

• W dniach 23-24 kwietnia 2022 r. w Tarnobrzegu odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite. Wystartowało w nich przeszło 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski. W sobotnim konkursie w konkurencji lekki kontakt Marta Kurzak zdobyła I miejsce w kategorii juniorki młodsze do 60 kg. Gratulujemy Marcie kolejnego wielkiego sukcesu!

•  PASOWANIE NA CZYTELNIKA
            • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” prowadzona jest przez Instytut Książki. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Zachęca ona do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych: rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.

Jednym z elementów tej kampanii są działania na rzecz uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej i stawiają pierwsze kroki w nauce samodzielnego czytania. W całym kraju pierwszoklasiści otrzymują  wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytutu Książki. Organizatorom akcji zależy, by umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu samodzielne czytanie, stało się dla pierwszaków niesamowitą przygodą. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteka szkolna także prowadzi szereg działań promujących czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów. Jednym z nich jest Pasowanie na Czytelnika, które w tym roku szkolnym odbyło się 5 kwietnia. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz wyprawki czytelnicze, specjalnie przygotowane dla nich przez Instytut Książki.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w Albumie Fotograficznym.

• Sukces koszykarek

• 12 kwietnia 2022 r. odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Koszykową. Drużyna dziewcząt w składzie:  Roksana Gaj, Julia Kłakus, Marta Kurzak, Emilia Łąkas, Julia Nachlik, Amelia i Natalia Sopyło oraz Wiktoria Zagórska zajęła 3 miejsce na szczeblu powiatowym. Nasze zawodniczki rywalizowały ze szkołami z Goczałkowic,  Pszczyny oraz  Czarkowa.

Naszym sportsmenkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mam Talent

• W dniach 21.03 oraz 8.04 został zorganizowany szkolny konkurs Mam Talent dla klas 1-3. Nasi najmłodsi uczniowie z zapałem i wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występów. Na scenie zaprezentowali wiele różnych talentów m.in. muzycznych, tanecznych, plastycznych, recytatorskich, a nawet sportowych. Jury miało problem, aby zdecydować, kto był najlepszy. Wszystkie dzieci wystąpiły wspaniale, poziom był bardzo wyrównany.Cieszymy się, że w naszej szkole jest tylu utalentowanych uczniów!

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

• Sukces uczennicy naszej szkoły

• Z radością przyjęliśmy informację o sukcesie naszej uczennicy Antoniny Strączek, która zdobyła wysoką lokatę, uzyskując II miejsce w Powiatowym Konkursie  z Języka Polskiego. Konkurs organizowany był przez I liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 kwietnia  w auli tegoż Liceum.

Gratulujemy Antosi oraz pani Ewie Pilarskiej, nauczycielowi j. polskiego.

• Zwycięstwo naszych uczennic w walce z bykami

•    5 kwietnia 2022 r. drużyna Szkoły Podstawowej w Kobiórze tworzona przez uczennice             kl. VIII a – Dorotę Kruszewską i Kingę Loskę – oraz uczennicę kl. VIII c – Anastazję Zagórską zdobyła I miejsce w XV Międzypowiatowych Igrzyskach Ortograficznych „Korrida  -corrida 2022”, które miały miejsce w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania językiem polskim wśród młodzie-ży, a także integracja uczniów różnych typów szkół w walce o piękno oraz poprawność oj-czystej mowy w duchu sportowej drużynowej rywalizacji. Igrzyska składały się z dwóch częś-ci. Pierwszą stanowiło dyktando sprawdzające znajomość reguł ortograficznych, natomiast druga obejmowała trzy konkurencje łączące zasady ortografii oraz gramatyki.

Rozpoczęcie konkursu miało miejsce w auli, w której członkowie drużyn się zaprezen-towali i wybrali swych liderów. W  I etapie lider grupy musiał zapisać dyktowany tekst, a po konsultacji z pozostałymi członkami drużyny przekazać jury do oceny ostateczną wersję dyktanda. Następnie nauczyciele szkoły organizującej igrzyska zaprezentowali trudności ortograficzne spotkane na swoich lekcjach. Zadaniem drużyn było poprawne zapisanie wygłoszonych tekstów. Później liderzy wylosowali zestawy z dwoma zadaniami ortograficz-nymi i po konsultacji w zespołach odczytali odpowiedzi. W ostatnim etapie zadaniem uczesz-ników było poprawne rozwiązanie zadań na karcie pracy. Liczyła się zarówno poprawność, jak i szybkość wykonania poleceń. Niemniej ciekawym, jednak nieporównywalnie mniej stre-sującym punktem dnia była wycieczka szlakiem szkolnych tajemnic oraz błyskawiczny kurs języka hiszpańskiego.

Wczesnym popołudniem Mistrzynie Ortografii z triumfalnym uśmiechem wniosły do szkoły swoje dyplomy, a także nagrodę specjalną – symboliczną statuetkę Poskromionego Byka 2022, która będzie kolejnym eksponatem w bogatej szkolnej kolekcji potwierdzającej sukcesy naszych uczniów w najróżniejszych dziedzinach.

• Hokejowe sukcesy ucznia naszej szkoły

• Nasz uczeń Jan Matera od lat trenuje grę w hokeja. Odniósł już niejeden sukces.

Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Tychach, Janek  reprezentował barwy klubowe MOSM TYCHY i wziął udział w Mistrzostwach Polski Żaka Starszego U - 14 w Oświęcimiu.

Jego drużyna zajęła I miejsce, a Janek otrzymał tytuł "Najlepszego Zawodnika Meczu" oraz "Najlepszego Obrońcy Mistrzostw Polski".

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U - 16, rozgrywanych w Tychach drużyna Janka zajęła III miejsce.

Życzymy sukcesów oraz dalszej wytrwałości we wzorowym godzeniu obowiązków ucznia klasy ósmej z systematycznymi treningami.