• Pamiętamy!

• W związku z przypadającą w 2023 r. 78. rocznicą ewakuacji więźniów KL Auschwitz-Birkenau,

13 stycznia br. nasza szkoła upamiętniła to ważne w historii regionu wydarzenie. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z opiekunem udali się pod obelisk znajdujący się przy ul. Leśników w Kobiórze, zapalili znicz, uczcili pamięć tragicznych ofiar chwilą zadumy i modlitwy. Pamiątkowy obelisk ustawiono w miejscu bramy wjazdowej do podobozu KL Auschwitz-Birkenau w 60. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody upamiętniające tragiczne wydarzenia i ofiary nazistowskich zbrodni na terenie powiatu pszczyńskiego. Dała w ten sposób świadectwo swego zaangażowania, pamięci i patriotyzmu.

• „KICI NICI I PRZEPIS NA ŚWIĘTA”

• 20 grudnia 2022 r. do naszej szkoły przybyła Alina Przydatek, autorka książek dla dzieci, która na sześciu lekcjach spotkała się z uczniami klas I-III. Bohaterki książek pisarki: Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda, odkryły przed młodymi czytelnikami elementy kultury włoskiej i angielskiej, motywując ich do nauki języków obcych. Podczas spotkań, które przebiegały w świątecznej atmosferze, pani Alina wykorzystała materiały ze świata filmu, teatru, muzyki, bajkoterapii, nauki języków obcych oraz plastyki, pozwalające rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczestników. Wielkie wrażenie zrobiły piękne rekwizyty, lalki, zabawki i scenografia przeniesiona z kart książek z serii „Kici Nici” Aliny Przydatek. Dzieci na długo zapamiętają piękne spotkanie z artystką i pisarką.

• Wyruszyły!

• Uczniowie klas ósmych spisali się na medal rozwijając swoje umiejętności z programem Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach informatyki ósmoklasiści, pod okiem pani Natalii Chromy konstruowali mBoty oraz mBoty Rangery.

Pierwszy - mBot to uniwersalny robot pozwalający na jednoczesne zapoznanie się z zagadnieniami robotyki, elektroniki i programowania.

Drugi - mBot Ranger to zestaw, z którego można złożyć aż 3 różne roboty. Robot po złożeniu jest gotowy do zabawy dzięki oferowanym przez producenta programom. Można go również zaprogramować samodzielnie w dedykowanej graficznej aplikacji mBlock. Do programowania i sterowania można użyć smartfona, iPada, tableta albo komputera. Roboty te sprawiają, że nauka programowania jest prosta i przyjemna.

Po odpowiednim skręceniu wszystkich elementów mBoty mogły wyjechać z pracowni. Uczniowie zainstalowali odpowiednie aplikacje na komputerach lub swoich smartfonach i testowali działanie robotów. Były wyścigi, tory przeszkód, zaprogramowane trasy, tańce, efekty świetlne oraz nowo skomponowane melodie. A to jeszcze nie koniec! Uczniowie nadal będą testować możliwości nowych sprzętów.

Zapraszamy na relację do naszego albumu fotograficznego.

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny - Bóbr

• Dnia 8 oraz 9 listopada szesnastu uczniów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami i wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W ostatnim czasie pojawiły się wyniki, które każdy uczestnik może zobaczyć po zalogowaniu na platformę Dzwonek.pl w zakładce Konkursy.

Najwyższe wyniki w kategorii Junior uzyskali: Stanisław Konieczny i Franciszek Kapłon.

W kategorii Beniamin najwięcej punktów otrzymali: Amelia Zajęcka oraz Jan Jastrzemski.

Gratulujemy!