•                  Rekrutacja do klas pierwszych
            • Rekrutacja do klas pierwszych

• Wszelkich informacji na temat rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 prosimy szukać w module Uczniowie i rodzice.

Rekrutacja trwa od od 7 do 25 marca 2022r.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

•    Dnia 8 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Podczas zajęć informatyki przez cały tydzień uczniowie przypominali zasady bezpieczeństwa w sieci oraz higieny cyfrowej, pojęcie cyberprzemocy oraz poznawali zalety Internetu - jak prawidłowo z niego korzystać i co można robić poza siecią. Zapoznawali się z tematyką, jak ustrzec się przed niebezpiecznymi treściami przesyłanymi w sieci oraz zastanawiali się nad zagrożeniem uzależnienia od korzystania z urządzeń technologii cyfrowej. Podejmowali zagadnienie wiarygodności informacji w sieci oraz bezpiecznego prowadzenia konta na portalach społecznościowych.

Uczniowie klas młodszych otrzymali również kolorowanki związane z odpowiednimi zachowaniami w sieci. Dzieci rozwiązywały także zadania interaktywne dotyczące wiedzy o sieci oraz odwiedziły strony internetowe takie jak: www.sieciaki.pl  www.saferinternet.pl  www.necio.pl.

• XIII Konkurs Zwrotów i Wyrażeń Angielskich i Niemieckich

• Wyniki  XIII Konkursu Zwrotów i Wyrażeń Angielskich i Niemieckich:

ZWYCIĘZCĄ

został

uczeń klasy VII c

BENEDYKT BAŃKA.

należy do ucznia klasy VII a

FRANCISZKA JAROMINA

oraz ucznia klasy VII d

MICHAŁA URBAŃCZYKA.

Na III miejscu

uplasowała się uczennica klasy VIII a

SANDRA MICZEK.

• „Deutsch-Land” czyli wędrówka po landach

•   Dnia 26 stycznia 2022 roku odbyła się VI edycja konkursu z języka niemieckiego, „Deutsch-Land” czyli wędrówka po landach.

Konkurs odbył się online na Platformie ZOOM i był przygotowany przez Różę Filipczuk oraz Martę Paliczkę.

Uczniowie odbyli niezwykłą podróż po zakątkach miasta Münster. Konkurs składał się z czterech prezentacji. Po każdej części uczniowie wykonywali quizy w wirtualnych pokojach a na koniec wypełniali test.

W warsztatach uczestniczyła Szkoła Podstawowa z Bielska – Białej, Wodzisławia, Ornontowic, Czeladzi, Palowic, Godziszki, Sosnowca i Pielgrzymowic. Szkoła Podstawowa z Czeladzi wygrała konkurs i przechodzi do finału, który odbędzie się we Wrocławiu.