Marcin Kozioł znów zaszczycił nas swoją obecnością

3 listopada po raz kolejny zagościł w naszej szkole pan Marcin Kozioł - pisarz, podróżnik, kolekcjoner komputerów i autor lektury szkolnej.

Spotkanie autorskie odbyło się w trzech grupach wiekowych i dotyczyło książek: „Psyjaciele”, „Skrzynia Władcy Piorunów” i „Szalona historia komputerów”. Dzieci z klas trzecich poznały sześć wesołych historii związanych z psami sławnych Polaków (między innymi Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego), a później wspólnymi siłami wykonały portret „Psyjaciela”. Z kolei uczniowie klas 4-6 dowiedzieli się wielu ciekawostek o Nicoli Tesli i sami mogli poczuć się jak władcy piorunów, dotykając kuli plazmowej. Dla najstarszych uczniów autor zamienił się w Docenta Pięć Procent, który opowiedział im m.in., jakimi komputerami fascynowali się ich rodzice i dziadkowie.  ​​​​​​

Niewątpliwie były to trzy ekscytujące spotkania, bogate w treści i angażujące wszystkich uczestników. Trzeba przyznać, że Marcin Kozioł ma ogromną wiedzę, potrafi się nią dzielić, umie z pasją opowiadać o swoich podróżach i kulisach powstawania książek, a dla literatury jest gotów zrobić wiele. Najlepszym dowodem były zamieszczone na końcu prezentacji zdjęcia uśmiechniętego autora szybującego w przestworzach i robiącego fotografie do swojej książki podróżniczej „Wombat Maksymilian”.

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem zostało w całości sfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Książki autora są dostępne w naszej bibliotece.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I - III

Z ALINĄ PRZYDATEK

20.09.2023 r.

20 września uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci - panią Aliną Przydatek. Spotkanie na temat: „Każdy może ocalić morze” miało formę warsztatów, podczas których uczestnicy rozwijali pasję czytania, wyobraźnię i kreatywność. Uczniowie poszerzyli też swoją wiedzę na temat ekologii. Gałgankowi przyjaciele autorki i stworzona kolorowa sceneria pomogły dzieciom przenieść się do świata bajki. Każde z nich odegrało swoją rolę w tej niepowtarzalnej historii, dlatego nikt się nie nudził, a warsztaty były niezwykłą przygodą. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".