• ZBIÓRKA MAKULATURY

W nowym roku szkolnym rusza akcja zbiórki makulatury pod hasłem Zbieramy makulaturę – oszczędzamy las.

Będzie trwała od 15 października 2018 roku do 31 maja 2019 roku. Zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury wszystkich mieszkańców Kobióra.

W szkole potrwa konkurs w kategorii indywidualnej oraz klasowej. Każdy uczeń przynoszący makulaturę zgłasza ten fakt pani Katarzynie Wybrańczyk, woźnej w naszej szkole, która prowadzi ewidencję zbiórki makulatury.

Przyniesiona makulatura będzie składowana w znajdującym się na placu szkolnym kontenerze.

Makulatura nie może być wrzucana do kontenera luzem. Musi być związana.

Zachęcamy do udziału w prowadzonej przez szkołę akcji. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2018/2019 zbierzemy  więcej tego surowca wtórnego, choć rok poprzedni był rekordowy.

Szkolnym koordynatorem zbiórki makulatury jest nauczyciel pani Dorota Danek.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Gdy przebrzmiał już pierwszy dzwonek i na dobre rozsiedliśmy się w szkolnych ławkach, przyszedł czas by powtórzyć wiedzę którą posiadamy już od kilku lat. Znakomitą okazją do utrwalenia matematycznych umiejętności był, obchodzony 28 września, VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w obchodach tego matematycznego święta zadeklarowało udział 4579 szkół z całego świata!

Szkoła Podstawowa w Kobiórze przygotowywała się do tego wydarzenia już kilka dni wcześniej. Zadaniem każdej z klas było bowiem przygotowanie plakatu prezentującego wszystkie możliwości dzielenia wskazanej liczby. Najmłodsi- uczniowie klas drugich zmierzyli się z liczbami  10 i 12, zaś gimnazjaliści zajęli się dzielnikami liczb 90 i 100. Wszystkie klasy wzorowo wywiązały się z zadania. Przepiękne i bardzo pomysłowe prace ozdobiły drzwi sal lekcyjnych, pełniąc funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim edukacyjną.

W dniu głównych obchodów, od wczesnych godzin porannych, korytarze szkolne tętniły życiem. Tego dnia bowiem każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły miał okazję sprawdzić się w znajomości tabliczki mnożenia i zyskać odznakę Mistrza. Dodatkową nagrodą były słodkie upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską Jutrzenka. Najmłodsi uczniowie ustawiali się w długiej kolejce by móc wykonać na ręce matematyczny tatuaż w postaci działania. Obrazek oczywiście wykonano zmywalnymi flamastrami, ale mamy nadzieję, że zapamiętane działanie tak szybko nie zmyje się z pamięci naszych uczniów J Najbardziej odważni stawali do pojedynków i niczym w natrętne letnie muszki uderzali packami w wyniki odgadniętych działań.

Pogoda także sprzyjała naszym planom. Każda klasa pod opieką wychowawcy lub nauczyciela matematyki udała się na boisko szkolne, gdzie zapisała kolorową kredą przygotowane hasło promujące uczenie się tabliczki mnożenia i ją samą. I w tej dziedzinie nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem i kreatywnością. Na koniec dnia boisko szkolne przypominało ogromną tablicę wypełnioną niczym plansza wszystkimi działaniami tabliczki mnożenia i kolorowymi hasłami zachęcającymi do jej nauki.

Podsumowaniem tego pełnego atrakcji i zabaw dnia, niech będą słowa przygotowane przez uczniów „Dziś mówimy NIE dla lenia, więc uczymy się tabliczki mnożenia” oraz  „Kto umie mnożenie i dzielenie , tego ominie każde zagrożenie!”

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Tabliczki Mnożenia w Albumie Fotograficznym.

• Bieg Przełajowy św. Huberta

W środę, 26 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Goczałkowickim Biegu Przełajowym św. Huberta. Impreza zorganizowana została we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju oraz Pszczyńskim Związkiem Łowieckim. W zawodach uczestniczyło w sumie 177 uczniów – oprócz nas, uczniowie goczałkowickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1. Trasa biegu przebiegała leśną ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą. Dziewczęta zmierzyły się na dystansie 600 m, natomiast chłopcy mieli do pokonania 1000 m. W czasie trwania zawodów uczniowie mogli podziwiać eksponaty zwierząt przywiezione przez łowczych oraz wziąć udział w konkursie przyrodniczym.

Najlepsze w kategorii dziewcząt okazały się:

Klasy V

2 miejsce Karolina Gołek

3 miejsce Patrycja Walus

Klasy VI

2 miejsce Milena Szeląg

Klasy VII

1 miejsce Weronika Raszka

2 miejsce Małgorzata Brandys

3 miejsce Nina Mazur

Klasy VIII

1 miejsce Gabriela Gawrońska