Plan lekcji

 • „1000 drzew na minutę”

      W dniu 11.04. 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy       w Kobiórze zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo Kobiór na lekcję edukacyjną w terenie do Gospodarstwa Szkółkarskiego „Królówka” w Orzeszu.

     Zajęcia odbyły się pod hasłem „1000 drzew na minutę”. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach prawidłowej gospodarki leśnej jaką prowadzą leśnicy w Polsce. W interesujący sposób o pracy leśników opowiedzieli uczniom pracownicy Nadleśnictwa Kobiór pani Anna Tarkowska oraz pan Bartłomiej Ryt.

     Edukacja miała charakter teoretyczny jak i praktyczny. Nad praktyczną częścią czuwał pan  leśniczy Sławomir Świerczek. Pod jego okiem uczniowie zasadzili swoje drzewko. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz pamiątkowe certyfikaty i upominki.

     Dzięki współpracy z nadleśnictwem rośnie świadomość i odpowiedzialność młodego pokolenia za skarb, jakim są polskie lasy.

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • Z EKOLOGIĄ NA TY

    Kolejny raz w naszej Szkole odbyły się warsztaty ekologiczne. Tym razem uczestniczyli w nich

  uczniowie klas szóstych oraz drugich gimnazjalnych. 

    Zajęcia warsztatowe przeprowadziła Fundacja Ekon. Zorganizowane warsztaty miały na celu edukację ekologiczną naszej młodzieży, rozwijanie ich świadomości za stan środowiska w którym żyją. Uczestnicy zajęć poznali problem dzikich wysypisk, niskiej emisji. Dowiedzieli się także o znaczeniu odnawialnych źródeł energii.

    Myślą przewodnią warsztatów było hasło: ,, Ludzie przed ludźmi chronią przyrodę”.

  Zagadnienia przedstawione podczas warsztatów będą przypominane i utrwalane. Pomogą

  w tym otrzymane od Fundacji Ekon piękne plansze dydaktyczne, które wyeksponowane zostaną

  na szkolnym korytarzu, aby przypominać o roli człowieka w środowisku i uczyć właściwych postaw proekologicznych.

    Dziękujemy Pani Joannie Gawrońskiej za przeprowadzenie interesujących i pouczających zajęć

  warsztatowych o tak ważnej dla nas wszystkich tematyce.

 • MŁODE TALENTY

  28 lutego 2018 r. w Teatrze Małym w Tychach odbył się finał XXVII edycji konkursu ,,Młode Talenty”. Mogli wziąć w nim udział uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz licealiści. W tym roku do konkursu w trzech kategoriach (literackiej, plastycznej i scenicznej) zgłosiło się ponad 60 uczniów.

  Także dwie uczennice naszej szkoły- Katarzyna Cofała i Natalia Mikołajec - spróbowały swoich sił na scenie tyskiego teatru. Kasia, recytując utwór ,,Ananas” Andrzeja Waligórskiego, podbiła serca publiczności i wywołała uśmiech na twarzach widzów. Natalia zaśpiewała dwie piosenki:  „Come” z repertuaru Jain oraz  ,,Do kiedy jestem” Kasi Wilk. Za wspaniałą interpretację tych utworów Natalia została nagrodzona pierwszym miejscem!

  Serdecznie gratulujemy Dziewczynom talentu i sukcesów, życzymy dalszych wielu nagród i satysfakcji z tego, co robią!!!

  Filmowy skrót z tego wydarzenia można zobaczyć na kanale YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=UzEzvGAaqYQ, a na stronie internetowej organizatora, którym jest LO im. C. K. Norwida, znaleźć też można galerię zdjęć Marcina Pełki.

 • SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY!

  Kolejny raz Barbara Zaremba uczennica klasy VIIa została Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

  Basia pokonała trzy etapy Konkursu : szkolny, rejonowy i wojewódzki.

  Gratulujemu Basi i życzymy następnych sukcesów.

 • PASOWANIA NA CZYTELNIKA

  W dniach 27 i 28 lutego uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Podczas spotkania z nauczycielem-bibliotekarzem, zapoznali się z regulaminem zachowania w bibliotece oraz zasadami wypożyczania. Dzieci odczytały „prośby książki” i udowodniły, że doskonale wiedzą jak dbać o książki, aby służyły uczniom przez wiele lat. Po złożeniu uroczystego ślubowania, zostali pasowani na czytelników, otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

             Klasa 1a                                            Klasa 1b

               

   

   

 • "ŻYWA LEKCJA PRZYRODY"

   W naszej Szkole odbyła się lekcja przyrody podczas której uczniowie zapoznali się z różnymi gatunkami gadów. Były węże, żółwie, jaszczurki.

   Wielkie zainteresowanie wzbudził ogromny wąż boa, prawie tak długi jak szerokość sali gimnastycznej.

   O życiu, zwyczajach zwierząt w interesujący sposób opowiadał prowadzący lekcję, pan Andrzej Pająk.

   Poza egzotycznymi gadami można było obejrzeć fascynującą kolekcję motyli.

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • BAL KARNAWAŁOWY!

   W styczniu 2018r. odbył się coroczny bal przebierańców dla klas I - III. Dzieci były wspaniale ubrane w kostiumy królów, rycerzy, wróżek, postaci z ulubionych filmów i bajek. Doskonały wodzirej i jego pomocnica zadbali o niepowtarzalną karnawałową atmosferę. Były korowody, tańce i swawole! Chyba nie było ucznia, któremu się nie podobało? To warto było przeżyć!!!

  Zdjęcia z balu w Albumie Fotograficznym.

 • Miłośnicy białego szaleństwa na stoku w Wiśle Malince

    16 lutego 2018 r. dwadzieścioro uczniów wzięło udział w Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach:

  - klasy VI – VII,

  - klasy II – III gimnazjum.

  W pierwszej kategorii najlepsi okazali się: Anna Ciszewska, Hanna i Nina Mazur oraz Adam Woźnica, Rafał Leonard i Paweł Zaremba.

  Wśród starszych zawodników wyróżnione zostały: Natalia Mikołajec, Laura Grolik i Aleksandra Zalewska.

  Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Pszczyny i Ziemi Pszczyńskiej w Narciarstwie Alpejskim. Trzymamy za nich kciuki!

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • SUKCESÓW SPORTOWYCH CIĄG DALSZY

  Dnia 19.01.2018r. odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym w Piasku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Marcel Mieloszyk (VIB), Kacper Zajęcki (VIB) oraz Oskar Wojciechowski (VIIB), którzy zdobyli IV miejsce, natomiast drużynę dziewcząt reprezentowały: Hanna Mazur (VIIB), Nina Mazur (VIA) i Małgorzata Szweda (VIA), uzyskując  I miejsce, zapewniając sobie jednocześnie awans na zawody rejonowe. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!

 • Nowy Samorząd Szkolny

  Samorząd Szkolny

  Przewodnicząca

  Marta Gołek

  Zastępca

  Zuzanna Cylok

  Sekcja dekoracyjna

  Karolina Kozik

  Gabriela Gawrońska

  Barbara Zaremba

  Sekcja organizacyjna

  Rafał Leonard

  Konrad Kłyk

  Konrad Krzyżowski

  Prowadzenie kroniki

  Paweł Byrski

  Justyna Zien

   

 • SPORTOWY SUKCES!!!

  16 stycznia 2018 r. w  Radostowicach odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Naszą szkolę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w składzie: Kinga Kabot i Hanna Mazur oraz Konrad Krzyżowski, Kamil Mazur i Bartosz Schmidt. Drużyna chłopców na szczeblu powiatowym zajęła III miejsce, a tym samym awansowała do etapu rejonowego. Gratulacje!

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  19 stycznia 2018 r. uczniowie klas siódmych oraz II i III gimnazjum brali udział w warsztatach profilaktycznych na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu. Prowadzącym spotkanie był Krzysztof Piersa, autor poradnika „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”, pasjonat m.in. modelarstwa i książek fantastycznych. Prowadzący podzielił się z młodzieżą własnym doświadczeniem dotyczącym uzależnienia od gier komputerowych. Nawiązał bardzo dobry kontakt z uczniami - w sposób przystępny dla nich i przekonujący przekazał bardzo ważne treści dotyczące zagrożeń wynikających z niekontrolowanego korzystania z internetu, a zwłaszcza gier komputerowych. Omówił na przykładach, jak niezwykła i jednocześnie jak bardzo niebezpieczna jest cyfrowa rozrywka, zachęcał do mądrego zarządzania czasem wolnym, realizowania swoich marzeń poprzez różne pasje.

   

 • NASZE LAUREATKI

  13 stycznia br. w parafii pw. św. Barbary w Boguszowicach odbyło się podsumowanie już siedemnastej edycji Archidiecezjalnego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Akcję Katolicką. Zaproszenie na to uroczyste spotkanie otrzymały dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Cofała i Marta Gołek, które są laureatkami konkursu (dziewczyny zajęły II i I miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY