Plan lekcji

 • KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

   W środę 10 stycznia w naszej szkole odbył się kolejny koncert umuzykalniający w wykonaniu zespołu AWOCADO.

   Muzycy zapoznali uczniów z rodziną instrumentów dętych drewnianych. Zaprezentowali klarnet oraz różne odmiany saksofonów - sopranowy, altowy i tenorowy.

   Najwięcej emocji wśród słuchaczy wzbudziły dźwięki nowoczesnego, elektronicznego instrumentu EWI.

   Spotkanie zakończyło się zaprezentowaniem znanego utworu "Różowa pantera", do wykonania którego włączyli się uczniowie naszej szkoły.

   Zapraszamy Albumu Fotograficznego.

 • Dziewczyny na podium

  21 grudnia 2017 r. odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Koszykową.Drużyna dziewcząt w składzie: Gabriela Gawrońska, Kinga Kabot, Lena Kijak, Patrycja Liszka, Natalia Mikołajec, Weronika Opołka, Marcelina Pasternak, Paulina Smolarek, Izabela Szpak i Julia Zyg zajęła 3 miejsce na szczeblu powiatowym.Nasze zawodniczki rywalizowały ze szkołami z Goczałkowic, Pawłowic, Pszczyny oraz Radostowic. Naszym sportsmenkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • KONCERT ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE

  Tradycyjnie  w naszej Szkole odbył się Koncert Świąteczny. Wystąpili nasi utalentowani uczniowie, którzy pod okiem nauczycieli przygotowali przepiękny spektakl . Był śpiew, taniec, gra na instrumentach oraz inscenizacja narodzin Bożej Dzieciny.

  Swą obecnością zaszczycili nas Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwa naszych uczniów. Nasze zaproszenie przyjął Pan Eugeniusz Lubański Wójt naszej Gminy, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za przybycie Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Przemysławowi Sawickiemu, Radnym Gminy, Panu Wojciechowi Paździorowi  Dyrektorowi Gminnego Domu Kultury.

  Dziękujemy Pani Beacie Morawiec  Przewodniczącej Rady Rodziców za obecność oraz słodki upominek dla występujących uczniów.

  Koncertowi towarzyszył Kiermasz Świąteczny. Nie zabrakło na nim przepysznych wypieków  w wykonaniu Rodziców, za co serdecznie Wszystkim dziękujemy. Można było posmakować chleba ze smalcem, oczywiście ,,własnej roboty” ze swojskim kiszonym ogórkiem.

  Na Kiermaszu było także coś dla ducha. Piękne dekoracje  świąteczne wykonane przez nauczycieli, Szkolne Koło Wolontariatu stanowiły  nie lada atrakcję.

  Mamy nadzieję, że obecność na naszym  Koncercie Świątecznym pozostanie na długo w pamięci.

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • Gratulacje dla Konrada Kłyka!

  Konrad  Kłyk  uczeń klasy  drugiej – oddziału  gimnazjalnego , zajął III  miejsce  w Pucharze Polski w ju-jitsu  Sportowym.  Miało to miejsce 3 grudnia w Mysłowicach.

  Brązowy medal to niezwykły sukces Konrada, gdyż był to Jego debiut w zawodach takiej rangi.

  Gratulujemy tak wysokiej lokaty i życzymy kolejnych udanych startów.

 • JASEŁKA KLASY I B

  W dniach 12 i 13 grudnia 2017 roku z bożonarodzeniowym przesłaniem dla kolegów i koleżanek oraz dla rodziców,babć i dziadków wystąpili uczniowie klasy 1b.
  Przy dźwiękach i słowach kolęd i pastorałek dzieci zaprezentowały historię narodzenia Pana Jezusa. Próby do jasełek pod kierunkiem p. W.Ryguły trwały od ponad miesiąca,a uczniowie wraz z rodzicami poświęcili wiele czasu na przygotowanie się małych aktorów do występów. Jasełka w wykonaniu pierwszaków wprowadziły wszystkich zaproszonych gości w świąteczny nastrój a słodki poczęstunek i drobne upominki umiliły spotkania dzieci z rodzinami.
   
 • Wizyta Mikołaja w naszej Szkole

  ,, Dzwonią już dzwoneczki ,

      wesoło jest wszędzie,

      bo  święty Mikołaj

      do nas dziś przybędzie.”

  Tak też się stało.  Tradycyjnie  6 grudnia do naszej Szkoły zawitał św. Mikołaj. Razem z towarzyszącymi Aniołkami odwiedził każdą klasę, obdarowując  uczniów słodkim upominkiem.

  Ciężka to była praca dla Mikołaja, gdyż czekało na Niego 426 uczniów. Razem ze swym orszakiem bohatersko stawił czoła wszelkim trudom, a cała społeczność szkolna czekała będzie na ten dzień cały  kolejny rok.

  Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny i prezenty.

  Miło nam, że jak zawsze pamiętała o nas wspaniała Rada Rodziców.

 • Mikołajkowy Konkurs dla Uczniów

  Z okazji św. Mikołaja  w Szkole zorganizowany został konkurs plastyczny dla naszych uczniów.

  Polegał on na wykonaniu przez klasę portretu nauczycieli. Każda klasa miała do wykonania dwa portrety.

  Wykonane portrety zostały zawieszone na korytarzu szkolnym, aby uczniowie mogli odgadywać  jakiego nauczyciela przedstawia dany rysunek.

  Zainteresowanie  jest duże. Ciekawe ,jakie będą  wyniki  konkursu. Którego z nauczycieli rozpozna najwięcej uczniów.

  Na zwycięzców z pewnością czekają nagrody.

  Zapraszamy Rodziców do obejrzenia portretów. Może także spróbujecie Państwo rozpoznać którego z nauczycieli przedstawiają.

 • Kto nie był, niech żałuje!

  27 oraz 28 listopada 2017r. z okazji zbliżających się andrzejek, tuż przed adwentem, odbyły się dyskoteki – pierwszego dnia dla klas VII – III gimnazjum, zaś drugiego – dla zespołów IV – VI. Obydwie rozpoczęły się o godzinie 16.00, aby zakończyć się z wielkim niedosytem o 19.00. Miłym dla nas zaskoczeniem była liczba uczestników, jako że gościliśmy ponad setkę wielbicieli tańców i swawoli.

  Wszyscy bawili się wyśmienicie, co upamiętnione zostało na zdjęciach, które można znaleźć w galerii. Doskonałymi dyskdżokejami i jednocześnie animatorami różnego typu zabaw byli trzecioklasiści na czele z Natalią Mikołajec oraz Jakubem Kozyrą, którzy spisali się na medal, rzeczywiście stając na wysokości zadania, tak jak i inni członkowie samorządu, którzy zajęli się organizacją imprez. Widać było, że w tej roli wszyscy zaangażowani czuli się jak ryby w wodzie.

  Za sympatyczną, życzliwą, ale i czujną opiekę dziękujemy p. Ewie Jakielaszek, p. Natalii Chromy, p. Ewie Chrzęszczyk, p. Joannie Gołek, p. Grażynie Jędrzejek, p. Katarzynie Konieczny, p. Elżbiecie Lis, p. Marcie Paliczce, p. Ewelinie Spychale oraz p. Katarzynie Szwedzie.

  Zabawa była przednia, dlatego już teraz czekamy na kolejną dyskotekę.

 • IX Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Poezji Patriotycznej już za nami…

  10 listopada, w przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości miała miejsce 9. edycja Konkursu Pieśni Żołnierskiej i Poezji Patriotycznej. Najstarsze zespoły klasowe, począwszy od klas VII SP, a skończywszy na klasach III gimnazjum, odpowiednio wcześniej zostały poproszone nie tylko o przygotowanie recytacji wierszy i wykonanie pieśni, które zostały wcześniej przygotowane i rozlosowane przez Samorząd Szkolny, ale również o przygotowanie zwięzłej informacji na temat odśpiewywanego i recytowanego utworu.

  Poziom wszystkich prezentacji był niezwykle wysoki. Jednak, jak zauważyła Pani Dyrektor Beata Witańska, prym wiodły oddziały gimnazjalne, nadając uroczystości rocznicowej odpowiedni ton i dając przykład młodszym uczestnikom, jak należy zadbać nie tylko o sam śpiew i recytację, ale również o ogólne wrażenie artystyczne.

  Oto werdykt jury:

  - W kategorii „wiersz”:

  I miejsce zdobyły ex aequo kl. VII a (Maria Konopnicka: Ojczyzna) oraz III a (Konstanty Ildefons Gałczyński: Pieśń o żołnierzach z Westerplatte),

  II miejsce należy do kl. II b (Władysław Bełza: Modlitwa za Ojczyznę),

  III miejsce zajęły ex aequo kl. II a (Cyprian Kamil Norwid: Moja piosnka (II)) oraz III b (Maria Kazimiera Sarnacka Ojczyzno),

  Na IV miejscu uplasowała się kl. VII b (Ignacy Krasicki: Hymn do miłości Ojczyzny).

  - W kategorii „piosenka”:

  I miejsce zdobyła kl. III a (Legiony to żołnierska nuta),

  II miejsce zajęły ex aequo kl. VII a (Maszerują strzelcy), kl. II a (Spoza gór i rzek), a także kl. II b (Rozkwitały pąki białych róż),

  Na III miejscu uplasowały się ex aequo kl. VII b (Oka) oraz kl. III b (Przybyli ułani pod okienko).

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

   31 października w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Akcja ta, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, miała na celu promocję czytelnictwa w szkole. W głośne czytanie swoim młodszym kolegom i koleżankom włączyli się uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum.

            W klasach pierwszych odbyły się warsztaty oparte na przygodach słonia Elmera. Uczniowie klas drugich i trzecich przypomnieli sobie serię książek o kotku Cukierku, których autor, Waldemar Cichoń, gościł w naszej szkole rok temu. A starsi, uczący się w klasach IV – VI, mieli możliwość wysłuchania fragmentów książek z serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”, opisujących w przystępnej, ciekawej formie trudne przeżycia młodych ludzi z czasów wojny.

  Wszystkie czytane w tym dniu książki pochodziły ze szkolnej biblioteki, która dzięki udziałowi w programach czytelniczych, takich jak „Czytam sobie w bibliotece”, „Książki naszych marzeń” i „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” wzbogaciła się o wiele nowych, interesujących pozycji.

  Pamiętajmy, że warto czytać książki, ponieważ przynosi to wiele korzyści, m.in.:

  - zapewnia emocjonalny rozwój dziecka,

  - rozwija język, pamięć i wyobraźnię,

  - uczy myślenia oraz poprawia koncentrację,

  - wzmacnia poczucie własnej wartości,

  - poszerza wiedzę ogólną,

  - ułatwia naukę, pomaga odnieść sukcesy w szkole,

  - uczy wartości moralnych,

  - zapobiega uzależnieniu od telewizji i internetu,

  - kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

   ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • SPOTKANIE Z HISTORIĄ

     Dnia 25 października 2017 roku naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Na spotkanie z uczniami klas VII szkoły podstawowej i III  gimnazjum przyjechał pan Józef Nowak, były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz Mauthausen – Gusen. Opowiedział nam o swoich przeżyciach podczas II wojny światowej i o obozowej rzeczywistości.

     Pan Józef miał 18 lat, gdy został aresztowany i  trafił do aresztu w Sosnowcu na ponad 400 dni. Następnie wraz z grupą kilkunastu innych osób został wywieziony Auschwitz. Wtedy jeszcze nie miał pojęcia, co go czeka. Warunki, w jakich przetrzymywano więźniów, były bardzo uciążliwe. Wszędzie panował głód, brakowało wody i podstawowych środków higienicznych. Ludzi zmuszano do ciężkiej pracy. Wycieńczeni i schorowani, często bici nawet za drobne przewinienia, masowo umierali. Pozbawiano ich imion i nazwisk, w obozie stawali się tylko zwykłymi numerami. Udało mu się przetrwać koszmar wojny i opuścić obóz. Dziś Pan Józef chętnie pracuje z młodzieżą, dba o zachowanie pamięci o obozie i jego ofiarach.

     Pełni podziwu dla pana Józefa Nowaka, słuchaliśmy go z przejęciem i zainteresowaniem, momentami nie dowierzając, że doświadczył tak okrutnego sposobu traktowania ludzi. Spotkanie z naocznym świadkiem i uczestnikiem wydarzeń mających miejsce w obozie koncentracyjnym wywarło na nas ogromne wrażenie i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE

    Dnia 30 października br. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach na temat segregowania odpadów, na których poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów przeznaczonych do recyklingu, wynikających z tego korzyści dla środowiska naturalnego, gospodarki kraju i zdrowia człowieka.

    Serdecznie dziękujemy fundacji EKON oraz pani Joannie Gawrońskiej za rzeczowe, ciekawe i profesjonalne przeprowadzenie warsztatów. 

 • Jesień w sporcie w kolorach złota i brązu

  19 października 2017 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w „Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych”.

  Natalia Burkert, Gabriela Gawrońska, Lena Kijak, Karolina Kozik, Natalia Mikołajec i Weronika Spora zdobyły I miejsce na szczeblu powiatowym (pokonały rywalki z Cieszyna, Goczałkowic, Istebnej, Pawłowic, Pszczyny, Suszca, Wisły i Woli), a tym samym zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu rejonowym i tam zajęły III miejsce. Sukcesem jest także brązowy medal, którzy na szczeblu powiatowym wywalczyli chłopcy: Dominik Bojdoł, Bartosz Gogol, Konrad Kłyk, Mateusz Kyrcz, Jakub Kozyra i Jakub Włodarski.

  III miejscem na podium mogą także pochwalić się młodsze dziewczęta: Małgorzata Brandys, Anna Ciszewska, Weronika Grzegorzek, Hanna Mazur, Nina Mazur, Martyna Mgłosiek, Weronika Raszka i Milena Szeląg (warto dodać, że w tej kategorii wiekowej dziewczyny z Kobióra rywalizowały z reprezentacjami ze szkół w: Goczałkowicach, Goleszowie, Istebnej, Łące, Pielgrzymowicach, Pszczynie, Skoczowie, Suszcu i Woli).

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • AKCJA "KLEJ"