• Aktualności

            • Rekrutacja

              Szanowni Rodzice

              Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły, którzy rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze w roku szkolnym 2024/2025 są proszeni o potwierdzenie realizacji obowiązku szkolnego przez swoje dziecko w naszej szkole (zgłoszenie dziecka do szkoły wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka), w terminie od 04 do 22 marca 2024 r.

            • Konkurs z języka niemieckiego

              29 lutego 2023 r. mieliśmy przyjemność zorganizować kolejną stację konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach – edycja VIII – miasto Regensburg”, którego koordynatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Katowicach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć szkół z naszego województwa, tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piasku, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Czarkowa, Szkoła Podstawowa nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi z Tychów, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Władysława Jagiełły oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im Macierzy Szkolnej z Bielska-Białej.

          • Lepiej zapobiegać… - zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Epsilon”
            • Lepiej zapobiegać… - zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Epsilon”

              27 lutego szóstoklasiści, a 29 lutego – uczniowie klas piątych - mieli okazję wziąć udział w warsztatach programu profilaktycznego „Epsilon”*. Trzygodzinne spotkanie uczniów każdej z klas z fachowcami w swojej dziedzinie – psychologami i pedagogami - na pewno jeszcze nie jest panaceum na wszystkie problemy, z którymi boryka się młodzież, ale to nieocenione wsparcie dla działań szkoły i starań rodziców, by zabezpieczyć młodych ludzi przed zagrożeniami i podejmowaniem ryzykownych działań. Tematyka warsztatów tym razem skupiała się wokół problemu przemocy rówieśniczej, zwłaszcza w internecie. Celem było poszerzenie świadomości uczniów co do przyczyn i skutków przemocy z użyciem mediów elektronicznych oraz uświadomienie skali krzywdy, jakiej doświadczają ofiary. W trakcie warsztatów opartych m.in. na historii dziewczyny, która doświadczyła cyberprzemocy, uczniowie mogli dowiedzieć się, jak r

            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

              21 lutego po raz kolejny świętowaliśmy to, że możemy posługiwać się językiem ojczystym. W tym roku zaprosiliśmy uczniów do wspólnego wykonania „Ilustrowanego słownika wyrazów dawnych i zapomnianych” – każdy uczeń, począwszy od czwarto-, a na ósmoklasiście skończywszy, przygotował jedną kartkę i tak powstał słownik liczący 243 strony, a zawierający hasła bardzo rozmaite: dziwne, śmieszne, intrygujące, eleganckie, … (kto ciekaw, niech zajrzy do biblioteki, gdzie będzie ten słownik dostępny).

            • Projekt „Wzorowy i bezpieczny pasażer”

              21 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcjach komunikacyjnych organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w ramach projektu „Wzorowy i bezpieczny pasażer”. Podczas tych zajęć dzieci przypomniały sobie, czym jest transport publiczny i jak korzystanie z niego wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Poznały też główne zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską i poruszania się po drogach. To były bardzo ciekawe zajęcia, teraz czas zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

          • Lekcja przyrody inna niż zwykle
            • Lekcja przyrody inna niż zwykle

              19 i 20 lutego ponownie gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Pająka, którego śmiało można by nazwać doktorem Dolittle, bo tak jak ten literacki bohater nade wszystko kocha zwierzęta, których w jego domu nie brakuje. Tym razem z naszym znakomitym gościem przyjechały: białe myszy, szczury, chomicznik dżungarski, popielice afrykańskie urodą przypominające miniaturowe wiewiórki oraz tenrek mniejszy, którego wydłużony ryjek i kolce na ciele upodabniają do jeża. Sporą uciechę sprawił duet Zuzi – samiczki jeża pigmejskiego zachowującej się podobno w domu jak piesek i dzikiego tchórza Maksa (wcale na tchórzliwego nie wyglądał, gdy brykał na parkiecie sali gimnastycznej). Pan Pająk, po sześćdziesięciu pięciu latach praktyki, ma o czym opowiadać i robi to z wielką swadą, więc chyba nie było kogoś, kto by się nudził, a z pewnością świat ssaków stał się nam bliższy. Dziękujemy za kolejną wspania


      • Godziny dzwonków

        Wtorek 19.03.2024
      • Librus Synergia
      •           Galeria zdjęć

          brak danych
      •        GMINA KOBIÓR

        •            WAŻNE

        • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Pszczynie

          Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

          502 644 363

          codziennie w godzinach od 8.00  do 16.00

          można uzyskać pomoc psychologiczną

          w sytuacjach kryzysowych.

           

          Ważne numery telefonów pomocy i wsparcia psychologicznego dla dzieci i rodziców:
          -116 111- całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji
          Dajemy Dzieciom Siłę
          -800 70 22 22- całodobowy telefon dla osób w kryzysie psychicznym
          -116 123 - telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa
          Psychologicznego
          -22 484 88 01- antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA
          -22 484 88 04- telefon zaufania młodych fundacji ITAKA
          -800 12 12 12- dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

          ------------------------------------------------------------------------------------------

          Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu pracuje także podczas wakacji i realizuje projekt ”Terapeutyczny Oddział Dzienny II (TOD)”. Szczegóły można znaleźć w linku poniżej.

          Terapeutyczny_Oddział_Dzienny.pdf